ATLETICKÉ DOPOLEDNE

28. 6. 2021 za námi do školky přijel pohybový trenér s atletickým dopolednem. Aktivity byly připraveny formou řízených stanovišť. Děti se blíže seznámily s atletikou a jejími pravidly. Jedním z úkolu bylo mít zakryté oči a po zapísknutí co nejrychleji odkrýt oči a utíkat k trenérovi (děti nevěděly, kde stojí). Tímto procvičovaly jak běh, tak postřeh. Hrály se i míčové hry, úkolem bylo dostat nafukovací balónek kopáním nebo pinkáním na druhou stranu hřiště, poté děti házely gymnastickým balónem na koš utvořený z rukou trenéra a paní učitelky. Dalším stanovištěm byla překážková dráha, která obsahovala skoky přes překážky a podlézání. Posledním bodem programu byla gymnastika, děti chodily po otočené lavičce, nejprve volně, potom dostávaly úkoly například otočit se na místě uprostřed lavičky. Dětem se aktivity líbily. Paní učitelky s dětmi moc děkují trenérovi Jardovi za super připravené dopoledne.

Fotografie naleznete zde.