Archiv rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi

Křetínská pouť 2020

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Křetínská pouť 2020

Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021

1.září 2020 v 8 hodin proběhlo zahájení nového školního roku. Speciální pozornost byla samozřejmě věnována žáčkům prvního ročníku, kteří usedli do školních lavic úplně poprvé. Prvňáčkům, ale i ostatním školákům přejeme úspěšný start, radost a pohodu při školní práci. Hezký školní rok nám všem!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021

Slavnostní ukončení školního roku 2019/2020

V úterý 30. 6. 2020 proběhlo na prostranství před základní školou za zvuků státní hymny slavnostní ukončení školního roku. Této významné chvíle využili pan starosta Bořek Procházka a pan místostarosta Jan Halata, aby společně s ředitelkou školy, zaměstnanci a rodiči zároveň poděkovali paní učitelce Ludmile Kroupové za lásku a péči, kterou dlouhá léta věnovala žáčkům křetínské základní školy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slavnostní ukončení školního roku 2019/2020

Vesmír – projektový den

Projektový den na téma Vesmír zpestřil náročný konec školního roku žákům naší školy. Část, která probíhala ve školní družině, byla velmi zajímavá – ve vesmírném zážitkovém stanu žáci putovali naší sluneční soustavou, dozvěděli se spoustu zajímavostí o historii kosmonautiky a znalosti si na závěr ověřili zábavným kvízem. Skupinky dětí pak soutěžily ve skládání puzzle s prvními kosmonauty na Měsíci. Další část probíhala venku na školním hřišti – žáci vyzkoušeli, jaké to je, stát se planetou ve vesmírném prostoru a obíhat kolem Slunce a další pohybové hry a aktivity. Na závěr byly připraveny obrázky a omalovánky s vesmírnou tematikou.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vesmír – projektový den

Vystoupení tanečního oddělení v MŠ

Úterní dopoledne dětem v MŠ a žáčkům první i druhé třídy zpříjemnila paní učitelka Monika Ošlejšková, která s děvčaty navštěvujícími její taneční oddělení secvičila krásné taneční představení. Měli jsme možnost zhlédnout tanec moderní, scénický, lidový i country. Děkujeme dívkám mladším i starším a těšíme se na další vystoupení.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vystoupení tanečního oddělení v MŠ

Finanční gramotnost s ČSOB

Výuka na podporu finanční gramotnosti s Evou Vízkovou z ČSOB se konala na ZŠ Křetín. A jako motivaci měla paní lektorka vždy pro žáky připravené ceny za správné odpovědi.

V pátek 7. 2. jsme se zúčastnili programu, který se jmenoval Finanční gramotnost s ČSOB. Tento program byl pro 4. a 5. ročník. Výuku vedla paní Eva Vízková. Dozvěděli jsem se mnoho věcí o bankách a penězích. A víte na co se nejvíc půjčuje? Na telefony, dárky a dovolené. V také že v každém bankomatu jsou šuplíky na bankovky s barvami, které nejdou smýt v případě krádeži. Na konci jsme hráli kvíz a hlavní cena byla powerbanka.

Karolína Kotoulková, 4. ročník

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Finanční gramotnost s ČSOB

PČ: Ovocný salát

Žáci čtvrtého a pátého ročníku připravovali ovocný salát.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PČ: Ovocný salát

Svět pravěkých lovců

Naše škola navštívila v pátek 24. 1. DŮM PŘÍRODY MORAVSKÉHO KRASU. Program se jmenoval ŽIVOT PRAVĚKÝCH LOVCŮ. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. Povídali jsme si o lidech v pravěku a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Moc se mi to líbilo.

Leona Kotoulková, 4. ročník

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svět pravěkých lovců

Prohlídka betlémů v křetínském kostele

Na Tři krále o krok dále – všichni jsme vkročili do nového roku 2020 s chutí a elánem. Abychom si prodloužili vánoční chvíle, navštívili jsme místní kostel a prohlédli si nejenom tradiční křetínský betlém s malým Ježíškem i se Třemi králi – Kašparem, Melicharem, Baltazarem a dalšími postavičkami, ale i zapůjčený netradiční betlém z Rozseče – celý háčkovaný.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prohlídka betlémů v křetínském kostele

Vánoční besídky

Svátečním chvílím v rodině předchází také hezky strávené poslední předvánoční dny našich žáčků ve třídách, ve školní družině i s celou školou. Společné setkání, přání a zpěv koled, hry s novými hračkami v družině i nadílka a hry ve třídách, adventní příběhy – to jsou poslední školní dny před Vánocemi.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční besídky