Archiv rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi

Dopoledne s hasiči

Na samotný závěr školního roku si pro žáky naší školy připravili místní hasiči námětové cvičení. Všechny děti bez rozdílu zaujaly nachystané praktické disciplíny – stříkání hadicí na kuželky (věřte, že pumpovat tak, aby stříkala voda, chce opravdu silné svaly 🙂 ), složení a smontování požární hadice, střelba ze vzduchovky a kuše. Být hasičem není jen tak – vyžaduje to rychlost, sílu, vytrvalost, zručnost i trpělivost. K atraktivitě dopoledne přispěla i prohlídky místní hasičské zbrojnice a hasičského auta. Dobrou náladu podpořilo i dobré pohoštění – místním dobrovolným hasičům srdečně děkujeme a bereme to jako odměnu za vysvědčení.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopoledne s hasiči

Školní výlet ZOO Brno

Na fotografiích zvířat se podíleli žáci 4. a 5. ročníku. Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní výlet ZOO Brno

Sportovní olympiáda

V pátek 28. 5. proběhla ve Křetíně u školy sportovní olympiáda. Byly tam různé disciplíny: běh 400 m, hod míčkem, florbal, kuželky, běh 50 m, skok v pytli, překážková dráha, skok z místa. Trvala celé dopoledne. Jsem rád, že jsem se zúčastnil. Moc se mi to líbilo. Byl do 5. ročník olympiády a první olympiáda byla v roce 2016.

Fotografie naleznete zde.

Michal Staněk, 5. ročník

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sportovní olympiáda

Křetínská pouť 2020

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Křetínská pouť 2020

Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021

1.září 2020 v 8 hodin proběhlo zahájení nového školního roku. Speciální pozornost byla samozřejmě věnována žáčkům prvního ročníku, kteří usedli do školních lavic úplně poprvé. Prvňáčkům, ale i ostatním školákům přejeme úspěšný start, radost a pohodu při školní práci. Hezký školní rok nám všem!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021

Slavnostní ukončení školního roku 2019/2020

V úterý 30. 6. 2020 proběhlo na prostranství před základní školou za zvuků státní hymny slavnostní ukončení školního roku. Této významné chvíle využili pan starosta Bořek Procházka a pan místostarosta Jan Halata, aby společně s ředitelkou školy, zaměstnanci a rodiči zároveň poděkovali paní učitelce Ludmile Kroupové za lásku a péči, kterou dlouhá léta věnovala žáčkům křetínské základní školy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slavnostní ukončení školního roku 2019/2020

Vesmír – projektový den

Projektový den na téma Vesmír zpestřil náročný konec školního roku žákům naší školy. Část, která probíhala ve školní družině, byla velmi zajímavá – ve vesmírném zážitkovém stanu žáci putovali naší sluneční soustavou, dozvěděli se spoustu zajímavostí o historii kosmonautiky a znalosti si na závěr ověřili zábavným kvízem. Skupinky dětí pak soutěžily ve skládání puzzle s prvními kosmonauty na Měsíci. Další část probíhala venku na školním hřišti – žáci vyzkoušeli, jaké to je, stát se planetou ve vesmírném prostoru a obíhat kolem Slunce a další pohybové hry a aktivity. Na závěr byly připraveny obrázky a omalovánky s vesmírnou tematikou.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vesmír – projektový den

Vystoupení tanečního oddělení v MŠ

Úterní dopoledne dětem v MŠ a žáčkům první i druhé třídy zpříjemnila paní učitelka Monika Ošlejšková, která s děvčaty navštěvujícími její taneční oddělení secvičila krásné taneční představení. Měli jsme možnost zhlédnout tanec moderní, scénický, lidový i country. Děkujeme dívkám mladším i starším a těšíme se na další vystoupení.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vystoupení tanečního oddělení v MŠ

Finanční gramotnost s ČSOB

Výuka na podporu finanční gramotnosti s Evou Vízkovou z ČSOB se konala na ZŠ Křetín. A jako motivaci měla paní lektorka vždy pro žáky připravené ceny za správné odpovědi.

V pátek 7. 2. jsme se zúčastnili programu, který se jmenoval Finanční gramotnost s ČSOB. Tento program byl pro 4. a 5. ročník. Výuku vedla paní Eva Vízková. Dozvěděli jsem se mnoho věcí o bankách a penězích. A víte na co se nejvíc půjčuje? Na telefony, dárky a dovolené. V také že v každém bankomatu jsou šuplíky na bankovky s barvami, které nejdou smýt v případě krádeži. Na konci jsme hráli kvíz a hlavní cena byla powerbanka.

Karolína Kotoulková, 4. ročník

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Finanční gramotnost s ČSOB

PČ: Ovocný salát

Žáci čtvrtého a pátého ročníku připravovali ovocný salát.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PČ: Ovocný salát