Archiv autora: admin

Změna ceny stravného

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Změna ceny stravného

Školní pomůcky

Seznam školních pomůcek pro školní rok 2021/2022 naleznete v záložce Základní škola – školní potřeby.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní pomůcky

JARO ve ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Na jaro jsme se všichni moc těšili. Počasí nám letos moc nepřálo, ale i přesto jsme chodili hodně do přírody, sportovali a za deštivých dnů jsme kreslili a vyráběli. Něco málo jsme se i naučili o přírodě při výukovém programu ,,Co to dupe na zahradě.“ Oslavili jsme čarodějnice i Den dětí, vydali se po stopách faraona a hledali poklad. Na památku jsme si vyrobili krásná trička.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem JARO ve ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Dopoledne s hasiči

Na samotný závěr školního roku si pro žáky naší školy připravili místní hasiči námětové cvičení. Všechny děti bez rozdílu zaujaly nachystané praktické disciplíny – stříkání hadicí na kuželky (věřte, že pumpovat tak, aby stříkala voda, chce opravdu silné svaly 🙂 ), složení a smontování požární hadice, střelba ze vzduchovky a kuše. Být hasičem není jen tak – vyžaduje to rychlost, sílu, vytrvalost, zručnost i trpělivost. K atraktivitě dopoledne přispěla i prohlídky místní hasičské zbrojnice a hasičského auta. Dobrou náladu podpořilo i dobré pohoštění – místním dobrovolným hasičům srdečně děkujeme a bereme to jako odměnu za vysvědčení.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopoledne s hasiči

ATLETICKÉ DOPOLEDNE

28. 6. 2021 za námi do školky přijel pohybový trenér s atletickým dopolednem. Aktivity byly připraveny formou řízených stanovišť. Děti se blíže seznámily s atletikou a jejími pravidly. Jedním z úkolu bylo mít zakryté oči a po zapísknutí co nejrychleji odkrýt oči a utíkat k trenérovi (děti nevěděly, kde stojí). Tímto procvičovaly jak běh, tak postřeh. Hrály se i míčové hry, úkolem bylo dostat nafukovací balónek kopáním nebo pinkáním na druhou stranu hřiště, poté děti házely gymnastickým balónem na koš utvořený z rukou trenéra a paní učitelky. Dalším stanovištěm byla překážková dráha, která obsahovala skoky přes překážky a podlézání. Posledním bodem programu byla gymnastika, děti chodily po otočené lavičce, nejprve volně, potom dostávaly úkoly například otočit se na místě uprostřed lavičky. Dětem se aktivity líbily. Paní učitelky s dětmi moc děkují trenérovi Jardovi za super připravené dopoledne.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ATLETICKÉ DOPOLEDNE

Školní výlet ZOO Brno

Na fotografiích zvířat se podíleli žáci 4. a 5. ročníku. Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní výlet ZOO Brno

Pasování předškoláků

Dne 23. června nastal ve školce slavnostní den a děti se moc těšily na odpoledne. Připravovaly se na pasování předškoláků na školáky. Vystoupila děvčata, která navštěvují kroužek „Tanečky“ a chlapci zacvičili na veselou písničku s kuželkami. Následoval krátký program, slavnostní pasování a předání krásných dárků. Pozvání přijali i pan učitel z 1. třídy, paní ředitelka a pan starosta. Příjemnou přátelskou atmosféru obohatilo výborné občerstvení. Podávaly se palačinky s ovocem, koláčky a ovocná domácí limonáda. Všichni si užili společné odpoledne a s úsměvem na tváři odcházeli domů. Tak: „Ahoj školko!“ A dětem přejeme šťastné vykročení na cestu školy!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pasování předškoláků

Výlet do ZOO

V červnu jsme se opět vypravili s dětmi na výlet do ZOO Brno, kde byl pro děti připraven program „Za pohádkou do ZOO.“ Velmi milá průvodkyně poskytla dětem zázemí pro občerstvení, povídala dětem pohádky o zvířatech a představila dětem lvici, opice, žirafy, plameňáky a další obyvatele ZOO. Děti si před odjezdem pohrály na hřišti a spokojeně se vypravily na zpáteční cestu do Křetína.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet do ZOO

Výsledky přijímacího řízení do mateřské školy pro školní rok 2021/2022

Výsledky přijímacího řízení do mateřské školy pro školní rok 2021/2022

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výsledky přijímacího řízení do mateřské školy pro školní rok 2021/2022

Den dětí

Program pro děti připravili členové SDH Křetín a jako překvapení přijela posádka Policie z Letovic. Vše se odehrávalo za krásného počasí na hřišti Pod lipami. Děti si prohlédly policejní auto, jeho vybavení a prakticky si vyzkoušely některé činnosti, jako je foukání do trubičky testu na alkohol, prohlédly si zbraně a další pomůcky, poznávaly dopravní značky. Ke svačině si všichni dali opečený párek, čaj a malou sladkou odměnu za sportovní hry. Veškeré občerstvení darovali dětem hasiči. Děti si svůj svátek výborně užily. A ještě si odnesly domů policejní omalovánky a obrázky. Moc děkujeme za pěkné dopoledne.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den dětí