Archiv autora: admin

• ZŠ  –  žáci i zaměstnanci budou 1 x týdně testováni
  • ŠD – normálně v provozu pro 1. – 3. ročník
  • ŠJ – normálně v provozu
Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Informace k provozu ZŠ a MŠ od 10. 5. 2021

Zdravá 5 v MŠ

Po dlouhé pauze měly děti ve školce program o zdravé výživě. Za dodržení hygienických pravidel nás navštívila paní z nadačního fondu, která dětem vyprávěla o prospěšných potravinách. Děti motivovala četbou příběhu z knihy Zdravá 5, vyprávěla si s dětmi o nákupu, jak se v obchodě mají chovat. Děti vytvořily zdravý a nezdravý nákup, uklízely potraviny podle způsobu skladování, popisovaly obrázek zdravého a nemocného dítěte a na závěr si vytvořily zeleninový špíz. Děti byly odměněny za aktivní spolupráci samolepkou, obrázky, knihou, CD a zpěvníkem.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravá 5 v MŠ

Barevné cinkání

Další lekce našeho projektu byla pro děti náročnější, ale úkoly zvládly na jedničku. Poznávaly krátké a dlouhé slabiky, ale i krátké a dlouhé tóny, které graficky zaznamenávaly křídou na tabuli. Nechyběla ani rytmizace písně Sedí liška pod dubem a rytmická hra na buben při opakování známých písniček. Naše zábava byla i trošku čarodějnická. Děti se seznámily s veselou písní a na závěr si nakreslily hlavu pěkně velké čarodějky. Obrázky se moc povedly.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Barevné cinkání

Letí bába na koštěti

V týdnu od 26. 4. jsme si jako motivaci vybrali čarodějnický rej. Děti doplňovaly pracovní listy, hrály si se slovy, tvořily zdrobněliny podle čarování a naučily se písničku s pohybem „Letí bába na koštěti.“ Na pokračování poslouchaly příběhy z knihy Malá čarodějnice. Všechny děti si vyrobily čarodějku z látek a spolupracovaly při výrobě vrchní Bludimíry, kterou jsme společně na zahradě spálili. Děti si zahrály hry, hledaly od ježibaby perníčky a předvedly let na koštěti. Nechyběly ani písničky, reprodukovaná hudba a zpěv s kytarou. Celé dopoledne krásně svítilo sluníčko a děti si rej užily.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letí bába na koštěti

ZÁPIS do MATEŘSKÉ ŠKOLY

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZÁPIS do MATEŘSKÉ ŠKOLY

Den Země

Mezinárodní den země se slaví  22. dubna. I my ve školce jsme se zapojili do tohoto dne hrou, povídáním a opakováním co k tomu to dni patří. Dnem země si připomínáme jak je důležité se nejen k přírodě, ale i ke svému okolí chovat.

S dětmi jsme si zopakovali třídění odpadu, zalévali jahody a zaseli řeřichu a fazole, teď pozorujeme klíčení a růst semínek. Vyrobili jsme si zemi a hráli hry o tom co může přírodě uškodit a co jí pomáhá.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den Země

Hurá, už jsme zase spolu!

Po delší pauze se 12. dubna opět sešly děti v mateřské škole. U nás to byli hlavně předškoláci, kteří si přišli do školky hrát, ale také upevňovat a rozšiřovat svoje dovednosti. Epidemiologická situace byla nepříznivá, přesto si naši předškoláci mohli vyzkoušet v rámci edukativně stimulačních skupin on-line výuku z domova. Průvodcem byl pan učitel z 1. třídy, kterého děti poznávaly při plnění různých úkolů, hádanek a procvičování na pracovních listech. Děkujeme dětem, rodičům a všem, kdo se na přípravě výuky předškoláků podílel. Určitě to byla cenná zkušenost. A ve školce opět pokračujeme ve vzdělávání tak, aby byly děti připraveny na vstup do 1. třídy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hurá, už jsme zase spolu!

Zápis dětí do 1. ročníku

Zápis dětí do 1. ročníku ZŠ Křetín pro školní rok 2021/2022 se na základě doporučení MŠMT bude konat v prodlouženém termínu od 7. 4. do 28. 4. 2021.

Povinnost dostavit se k zápisu se týká zákonných zástupců dětí narozených od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015. Dále se k zápisu dostaví zákonní zástupci dětí, kterým byl v loňském školním roce udělen odklad školní docházky.

U zápisu je nutno předložit rodný list dítěte a občanský průkaz žadatele (zákonného zástupce).

Další informace a rezervace termínu na tel: 736 484 626, Mgr. Petra Procházková, ředitelka školy

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zápis dětí do 1. ročníku

KVĚTEN v MŠ

• Tanečky
  • Předškolák
  • Kdo nám dupe v zahradě? Program pro předškoláky v MŠ zajišťuje pracoviště Rozmarýnek Brno (4. 5.)
  • Zápis dětí do mateřské školy
  • Maminka má svátek (Den matek 9. 5.)
Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem KVĚTEN v MŠ

MŠ – distanční vzdělávání

Níže naleznete náměty pro dobrovolné aktivity s předškoláky – a nejen s nimi.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MŠ – distanční vzdělávání