Skip to main content

Halloween v 5. ročníku

By 31. 10. 202311 února, 2024Foto z akcí ZŠ, ŠD

31. října jsme si v 5. ročníku opět vyzkoušeli jaké to může být oslavit tradiční anglosaský svátek Halloween. Ráno se nesešli ve třídě žáci a paní učitelka, ale různá strašidla, příšery a kostlivci. Třída byla vyzdobená v duchu halloweenské tradice – nechyběl netopýr, starý duch a samozřejmě velké množství pavouků v různých pavučinách. Nejdříve si žáci zahráli halloweenskou únikovku. Jejich úkolem bylo dostat se ze strašidelného zámku. Museli získat 7 klíčů, které je ze zámku vyvedly.

Potom žáci plnili různé strašidelné úkoly z českého jazyka i z matematiky – počítali příklady s mumiemi, vybarvovali lebky s vyjmenovanými slovy a podstatnými jmény a nakonec doplňovali legendu O Jackovi a dýni.

V pracovních činnostech si pomocí techniky kašírování vyrobili dýni a v hudební výchově to nakonec pořádně rozjeli na typické halloweenské písně. Paní učitelka do hodiny zařadila i velmi oblíbenou aktivitu Just dance, takže žáci tancovali jako správní kostlivci.

Všichni zúčastnění byli na konci dne odměněni sladkostmi. Podle ohlasů dětí si troufám tvrdit, že jsme si letošní Halloween opravdu užili a už se těšíme na další projektový den.

Romana Stránská