Výchovný koncert v ZŠ

Znovuzrozený školní rok k nám přijel přivítat Mgr. Pavel Josef Macků, který v pátek 13. 9. uspořádal pro naše žáky přednášku o vývoji hudebních nástrojů od starověku po současnost. Žáci byli rozděleni do dvou skupin ( 1., 2. roč, 3. – 5. roč. ). Menší žáci velmi pozorně vyslechli pohádkový pořad Babička Chrota vypráví, starší žáci zaujatě vyslechli poutavé vyprávění o vzniku a vývoji hudebních nástrojů. Přednáška byla doprovázena ukázkami hry na různé hudební nástroje. Děti viděly celkem 50 hudebních nástrojů ze sbírky pana Macků, slyšely hru na zvířecí rohy, chrotu, cink, loutnu, fidulu a další . Hru na nástroje jsme doplnili zpěvem a vyučovací hodina uběhla jako voda.                                     pf.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce ZŠ s fotografiemi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.