Kdo to dupe v zahradě

Dne 4. 5. měly děti ve školce návštěvu z pracoviště Rozmarýnek Brno. Při hře Ježčí domečky zjistily, jak je důležité mít domeček pro úkryt před nebezpečím, pomocí obrázků vytvářely přírodní zahradu a poznávaly život žáby, sýkorky, žížaly, ještěrky, veverky. V další hře Architekti pracovaly děti ve dvojicích a vytvořily zahradu, ve které by mohla zvířátka bydlet. Mohly si v rukavicích sáhnout na živého ježka a povídaly si o jeho životě. Další část probíhala na zahradě. Děti si povídaly o sázení zeleniny, vytvořily smíšené záhony na speciálním stolečku a na závěr pozorovaly lupou hmyz v trávě, mravence na kmenu jabloně a pampelišky.