Školní výlet: Punkevní jeskyně, rozhledna Podvrší u Veselice

V pátek 18. května 2018 se vypravila Základní škola Křetín na jednodenní výlet do Moravského krasu. Všichni žáci a učitelé se shromáždili  před školou v 7.45 a odešli na autobusovou zastávku a nasedli do autobusu. Autobus nás dopravil ke Skalnímu Mlýnu a odtud jsme šli pěšky k Punkevním jeskyním. Pak jsme s průvodcem odešli na prohlídku jeskyní a prohlédli si také krápníkovou výzdobu jeskyní a poté přešli na dno propasti Macocha. Odtud jsme šli na plavbu lodičkami. Lodičkami jsme pluli po říčce Punkvě. Zastavili jsme se v Masarykově dómu. Když jsem vypluli z Punkevních jeskyní, tak jsme odešli na lanovku, která nás dopravila na Horní můstek odkud byla vidět propast Macocha. Zde jsme strávili půl hodiny nakupováním suvenýrů a občerstvováním. Následoval odjezd autobusu do obce Veselice, kde jsme lesní cestou přišli k rozhledně Podvrší, na kterou jsme po skupinách vystoupali. Na vrcholu rozhledny byl překrásný výhled do okolí. Zpáteční cestou autobusem jsem viděli také spoustu vápenek a vstupy do ostatních jeskyní Moravského krasu. V odpoledních hodinách jsme se navrátili do Křetína a rozešli do svých domovů.

Vojtěch Jež, 4. ročník

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce ZŠ s fotografiemi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.