EVVO programy v Lesní školce

V úterý 26.září jsme navštívili Lesní školku Jelínek v Kunštátě. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Menší děti čekal program Byla jedna šiška a ty starší program Rosteme spolu v lese. Program pro děti probíhal v areálu Jelínkovy chaty. Hrou se děti přiblížily přírodě. Tyto hry jsou založeny na prožitkové výchově, smyslovém vnímání i vzájemných vztazích. Každý žáček si domů vyrobil malý dárek. Tato akce se vydařila a děti byly spokojené.

Ludmila Kroupová

Když jsem přišla do školy, těšila jsem se, že pojedeme autobusem na program Rosteme spolu v lese. Když jsme tam odjeli a vystoupili z autobusu, šli jsme do malého kopce, kde nás čekaly paní učitelky. Potom jsme se rozdělili do dvou skupin a postavili jsme se do dvou řad, kde nám paní učitelky psaly jmenovky. Hráli jsme hru Strom, dívali jsme se, co padá ze stromu, co se jak dlouho rozkládá a nakonec jsme si udělali voskový ubrousek. Na programu se mi moc líbilo. Když jsem dojeli zpátky do školy, šli jsme na oběd a potom domů. Doma jsem vše vyprávěla i to, jak se mi tam líbilo.

Nikol Ješinová, 5. ročník

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce ZŠ s fotografiemi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.