Archiv rubriky: Akce ŠD s fotografiemi

LEDEN 2019

V měsíci lednu na nás čekala s otevřenými dveřmi „Mrazivá komnata“. Chodili jsme pozorovat zimní přírodu a hráli hry ve sněhu. Navštívili jsme místní kostel a prohlédli si betlém. Stříhali jsme sněhové vločky, vyráběli sněhuláky, sněhové koule a kreslili zimní sporty. Vžívali jsme se do role lidí s handicapem a plnili úkoly s různým omezením. Pořádali jsme pexesiádu a soutěžili  ve hře pexesa.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LEDEN 2019

PROSINEC 2018

V prosinci jsme s velkým očekáváním a těšením vstoupili do „Vánoční komnaty plné překvapení“. Četli jsme tajemné vánoční příběhy, povídali si o tom, jak se slavili Vánoce v dřívějších dobách a jak se slaví Vánoce děti v jiných zemích. Kreslili jsme čerty, vyráběli přáníčka a pekli linecké cukroví, které nám posloužilo jako pohoštění na vánoční besídce. Vzpomněli jsme si i na zvířátka v lese a ozdobili jsme jim vánoční stromeček ovocem a zeleninou. Nakonec nás čekala vánoční besídka s dárečky a spoustou zábavy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PROSINEC 2018

LISTOPAD 2018

V listopadu jsme pootevřeli dveře od „Komnaty utichající přírody“. Letos jakoby se příroda nechtěla rozloučit s krásnými prosluněnými dny, kterých jsme využili k častým vycházkám do přírody a sběru přírodnin. Pozorovali jsme pomalu žloutnoucí listí, které jsme otiskovali a vyráběli z nich panáčky. Na oslavu Halloweenu jsme si ozdobili třídu, vyráběli dýně a kreslili si strašidelné obličeje. Velkou zajímavostí pro děti byla vycházka do Lazinova po dně vypuštěné přehrady. Ke konci měsíce jsme se věnovali tradičnímu vánočnímu jarmarku, na který jsme vyráběli hvězdy, věnce a andílky.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LISTOPAD 2018

ŘÍJEN 2018

V měsíci říjnu jsme otevřeli dveře od ,,Komnaty podzimních barev“. Chodili jsme na vycházky, sbírali různé přírodniny a pozorovali proměny přírody. Poznávali jsme ovoce a zeleninu podle chuti, sušili křížaly, tiskli zeleninová strašidýlka, vyráběli panáčky bramboráčky, zdobili dýně a třídu na Halloween. Ke Dni stromů jsme vyrobili podzimní strom.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ŘÍJEN 2018

ZÁŘÍ 2018 – NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

Zase je tu září a my máme před sebou celý školní rok. Letos se naše družina proměnila na ,,Hrad plný radosti a zábavy“. Budeme si hrát na objevitele a budeme prozkoumávat různé komnaty hradu. V září jsme vstoupili do ,,Komnaty přátelství a poznání“. Seznámili jsme se s prvňáčky a vzpomínali na prázdniny. Kreslili jsme svůj portrét a náš družinový hrad, pekli jsme štrůdl, loučili se s vlaštovkami a nejvíce času jsme trávili na hřišti nebo v přírodě.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZÁŘÍ 2018 – NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

ČERVEN 2018

Naše plavba je u konce. Byla náročná, plná překážek, nástrah, nových poznatků a znalostí. Prožili jsme spoustu legrace, zasoutěžili si v různých disciplínách a našli nové kamarády. Oslavili jsme Den dětí, vydali se na strastiplnou cestu PO STOPÁCH KAPITÁNA FLINTA a podařilo se nám získat poslední klíč od pokladu. V truhle na nás čekalo sladké překvapení a také trochu zábavy v podobě xboxu, kterého jsme si cely týden dostatečně užili. Poslední týden jsme se rozloučili s družinou a hurá na prázdniny.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČERVEN 2018

KVĚTEN 2018

V květnu jsme se opět nalodili a vypluli dál. Po vyplutí nás na moři zastihl silný vítr a prudká bouře, naše loď ztroskotala na pustém ostrově. Více jak polovina posádky byla zraněna nebo nemocná, proto jsme tento ostrov nazvali ostrovem zdravotním. A tak jsme se naučili ošetřit drobná poranění, poskytnout první pomoc. Už víme, co patří do lékárničky nebo jak se zachovat v nebezpečných situacích. Také jsme vytvářeli herbář rostlin a naučili se poznat některé léčivé byliny. Nezapomněli jsme ani na naše maminky a vyrobili jsme jim přáníčko a malý dáreček. Získali jsme devátý klíč od pokladu.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem KVĚTEN 2018

DUBEN 2018

V dubnu naše loď doplula k ostrovu dopravy. Při cestě na tyto ostrovy nás zajímala kola, auta, autobusy, trolejbusy, vlaky a letadla. Zvládli jsme se naučit některé silniční značky a pravidla silničního provozu. Připravovali jsme dárky pro děti k zápisu, skládali loďky z papíru, ke Dni Země jsme uklízeli okolí parku a chodily do přírody. Nejvíce jsme se těšili na přílet čarodějnic, které nás každý rok navštěvují. Ani letos nás nezklamaly a my jsme s nimi zažili spoustu legrace při různých soutěžích a za odměnu na nás čekala bohatá tombola. I v dubnu se nám podařilo získat klíč od truhly.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem DUBEN 2018

BŘEZEN 2018

Po úspěšném zdolání karnevalového ostrova jsme zvedli plachty a vyrazili vstříc dalším zážitkům na ostrovy pohádek. Na ty ostrovy se všichni těšíme, vždyť kdo by neměl rád pohádky. Čekalo na nás spoustu pohádkových bytostí a hrdinů, o kterých jsme si vyprávěli a také je nakreslili. Soutěžili jsme v pohádkových kvízech a hádankách. Navštívili jsme místní knihovnu. Také jsme si připomněli naše paralympioniky a zahráli jsme si několik her s různým tělesným omezením. Připravovali jsme se na příchod jara a Velikonoc. Vyprávěli jsme si o jarních zvycích, seli obilí, vyráběli zajíce a vajíčka. Podařilo se nám získat sedmý klíč.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem BŘEZEN 2018

ÚNOR 2018

Z ostrova sportu jsme rychle zamířili k zábavě a veselí. Dalším cílem naší plavby byly karnevalové ostrovy. Čekalo na nás spoustu zábavy a radosti. Vyráběli jsme karnevalové masky a četli si o masopustu, hráli hry a soutěžili. Nakoukli jsme také na klauny a zvířátka do cirkusu, který jsme i namalovali. Nezapomněli jsme na naše olympioniky, kterým jsme moc fandili. Kreslili jsme zimní sporty, olympijský oheň a kruhy. A protože jsme byli velice šikovní, podařilo se nám získat šestý klíč.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ÚNOR 2018