Archiv rubriky: Akce ŠD s fotografiemi

LEDEN 2020

,,Mrzne, sněží toto zebe, hodně sněhu spadlo z nebe“

Letos nám z nebe mnoho sněhu nespadlo a tak jsme si zasněžili alespoň družinu. Stříhali jsme sněhové vločky, vyráběli lední medvědy, tučňáky a koláže se zimními sporty. Navštívili jsme místní kostel, prohlédli dva krásné betlémy a pověděli si něco o narození Ježíška. Učili jsme se co je minulost, současnost a budoucnost, kreslili dinosaury, létající auta a roboty. Také nás navštívil spisovatel Jiří Wolker Procházka, který nám představil komiksové knihy – Vynálezce Alva.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LEDEN 2020

PROSINEC 2019

,,Stromečky v celé zemi, sladce voní vánocemi“. I my jsme si nazdobili a rozsvítili stromeček a celý měsíc jsme čekali, co nám Ježíšek pod něj nadělí. Čekání jsme si krátili plněním úkolů z adventního kalendáře, vyprávěním o adventu a vánocích, četli jsme České Vánoce Josefa Lady, vyráběli vánoční ozdoby a přáníčka. Na Mikuláše jsme hráli čertovské hry a skládali čertíky z papíru. Udělali jsme radost i zvířátkům v lese a nazdobili jim vánoční stromeček. Ani na nás Ježíšek nezapomněl a přinesl nám spoustu krásných dárků.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PROSINEC 2019

LISTOPAD 2019

,,V lese podzim hospodaří, k večeři si mlhu vaří“. Letošní listopad si té mlhy navařil opravdu hodně, ale i přesto jsme se vydávali na podzimní výpravy do přírody. Besedovali jsme o správném chování, učili se kouzelná slovíčka a upevňovali vztahy mezi sebou. Nejvíce jsme se těšili na Halloween, povídali jsme si o původu svátku, tradici a četli jsme strašidelné příběhy. Nezapomněli jsme ani na tradiční vánoční jarmark, pekli jsme perníčky, linecká kolečka, vyráběli anděly a svícny.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LISTOPAD 2019

ŘÍJEN 2019

V říjnu jsme si povídali, co sklízíme na podzim ze zahrádky. Učili jsme se poznávat zeleninu a ovoce podle chuti, vůně a hmatu. Pozorovali jsme proměnu přírody a využívali jsme listy a plody pro naše tvoření. Ke dni stromů jsme poznávali stromy podle siluety. Vyráběli jsme draky a vyřezávali strašidelnou dýni.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ŘÍJEN 2019

ZÁŘÍ 2019 – NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

Je tu nový školní rok a my jsme se opět setkali ve školní družině. Přibylo nám spoustu prvňáčků, se kterými jsme hráli seznamovací hry a vytvářeli pravidla ŠD. Většinu času jsme trávili v přírodě a na hřišti, také jsme si připomněli pravidla chodce a cyklisty. Kreslili jsme plakát ke dni bez aut, povídali si o svatém Václavovi a loučili se s vlaštovkami.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZÁŘÍ 2019 – NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

ČERVEN 2019

Červen byl pro nás plný zábavy, protože jsme došli do „Komnaty sportu a her“. Oslavili jsme MDD stopovanou, na které jsme se vydali po stopách HOBITA BILBOA. Hledali jsme na mapě místa, která v létě s rodiči navštívíme, vyráběli chobotnice a motýly, s nimi jsme zdobili družinu. Většinu času jsme trávili v lese nebo na hřišti, kde jsme hráli různé hry a stavěli úkryty. Poslední týden jsme se rozloučili s páťáky a popřáli jim mnoho úspěchů na druhém stupni. A pak už HURÁ NA PRÁZDNINY.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČERVEN 2019

KVĚTEN 2019

V květnu jsme prošli „Rozkvetlou a voňavou komnatou“. Počasí nám sice moc nepřálo, a tak jsme si prohlíželi rostliny v atlase a učili se je poznávat. Vyráběli jsme brouky a hodiny, na kterých jsme se učili poznávat čas. Vyráběli jsme dárky pro maminky a povídali si o tom, co pro nás znamenají. Hráli jsme si na průvodce naší obcí a ukazovali si zajímavá místa.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem KVĚTEN 2019

DUBEN 2019

Duben byl měsíc učení a poznávání. Povídali jsme si o prevenci úrazu, první pomoci a bezpečnosti na silnici. Učili jsme se dopravní značky, pravidla silničního provozu a správné vybavení kola. Na den ptactva jsme pozorovali ptáky a nějaké jsme si i vyrobili. Nevynechali jsme ani Den Země. Povídali jsme si o ekologii, jak chránit přírodu a třídit odpad. Potom jsme se vydali na úklid parku a hřiště. Pořádali jsme velikonoční dílnu, na které jsme si vyrobili slepičky, zajíce a ovečky. A na co jsme se těšili nejvíce, byly čarodějnice. Soutěžili jsme, hodovali a nakonec na nás čekala bohatá tombola.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem DUBEN 2019

BŘEZEN 2019

V březnu se nám otevřela komnata kamarádky ,,Knížky“. Navštívili jsme místní knihovnu, kde si paní knihovnice připravila pro děti různé pracovní listy a spoustu knížek, které si mohly vypůjčit. A zájem byl veliký. Soutěžili jsme ve znalostech pohádek, povídali si o naší oblíbené knize a hrdinovi, vyrobili si záložku do knížky. Na vycházkách jsme pozorovali probouzející  se přírodu. Vyráběli jsme klíč k jaru, šneky, kočky a pejsky. Se staršími dětmi jsme si povídali o nebezpečí kouření a návykových látek.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem BŘEZEN 2019

ÚNOR 2019

Na tuto komnatu jsme se všichni moc těšili. Byla plná masek a veselí. Povídali jsme si o tradicích a původu masopustu. Vyráběli jsme klauny, masky a kreslili masopustní průvod. Věnovali jsme se i sportu, kreslili jsme zimní sporty a pořádali zimní olympiádu. 11. února jsme si připomněli Mezinárodní den nemocných. Povídali jsme si o různých nemocech, úrazech a jak jim předcházet.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ÚNOR 2019