Archiv rubriky: Akce ŠD s fotografiemi

DUBEN 2019

Duben byl měsíc učení a poznávání. Povídali jsme si o prevenci úrazu, první pomoci a bezpečnosti na silnici. Učili jsme se dopravní značky, pravidla silničního provozu a správné vybavení kola. Na den ptactva jsme pozorovali ptáky a nějaké jsme si i vyrobili. Nevynechali jsme ani Den Země. Povídali jsme si o ekologii, jak chránit přírodu a třídit odpad. Potom jsme se vydali na úklid parku a hřiště. Pořádali jsme velikonoční dílnu, na které jsme si vyrobili slepičky, zajíce a ovečky. A na co jsme se těšili nejvíce, byly čarodějnice. Soutěžili jsme, hodovali a nakonec na nás čekala bohatá tombola.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem DUBEN 2019

BŘEZEN 2019

V březnu se nám otevřela komnata kamarádky ,,Knížky“. Navštívili jsme místní knihovnu, kde si paní knihovnice připravila pro děti různé pracovní listy a spoustu knížek, které si mohly vypůjčit. A zájem byl veliký. Soutěžili jsme ve znalostech pohádek, povídali si o naší oblíbené knize a hrdinovi, vyrobili si záložku do knížky. Na vycházkách jsme pozorovali probouzející  se přírodu. Vyráběli jsme klíč k jaru, šneky, kočky a pejsky. Se staršími dětmi jsme si povídali o nebezpečí kouření a návykových látek.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem BŘEZEN 2019

ÚNOR 2019

Na tuto komnatu jsme se všichni moc těšili. Byla plná masek a veselí. Povídali jsme si o tradicích a původu masopustu. Vyráběli jsme klauny, masky a kreslili masopustní průvod. Věnovali jsme se i sportu, kreslili jsme zimní sporty a pořádali zimní olympiádu. 11. února jsme si připomněli Mezinárodní den nemocných. Povídali jsme si o různých nemocech, úrazech a jak jim předcházet.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ÚNOR 2019

LEDEN 2019

V měsíci lednu na nás čekala s otevřenými dveřmi „Mrazivá komnata“. Chodili jsme pozorovat zimní přírodu a hráli hry ve sněhu. Navštívili jsme místní kostel a prohlédli si betlém. Stříhali jsme sněhové vločky, vyráběli sněhuláky, sněhové koule a kreslili zimní sporty. Vžívali jsme se do role lidí s handicapem a plnili úkoly s různým omezením. Pořádali jsme pexesiádu a soutěžili  ve hře pexesa.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LEDEN 2019

PROSINEC 2018

V prosinci jsme s velkým očekáváním a těšením vstoupili do „Vánoční komnaty plné překvapení“. Četli jsme tajemné vánoční příběhy, povídali si o tom, jak se slavili Vánoce v dřívějších dobách a jak se slaví Vánoce děti v jiných zemích. Kreslili jsme čerty, vyráběli přáníčka a pekli linecké cukroví, které nám posloužilo jako pohoštění na vánoční besídce. Vzpomněli jsme si i na zvířátka v lese a ozdobili jsme jim vánoční stromeček ovocem a zeleninou. Nakonec nás čekala vánoční besídka s dárečky a spoustou zábavy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PROSINEC 2018

LISTOPAD 2018

V listopadu jsme pootevřeli dveře od „Komnaty utichající přírody“. Letos jakoby se příroda nechtěla rozloučit s krásnými prosluněnými dny, kterých jsme využili k častým vycházkám do přírody a sběru přírodnin. Pozorovali jsme pomalu žloutnoucí listí, které jsme otiskovali a vyráběli z nich panáčky. Na oslavu Halloweenu jsme si ozdobili třídu, vyráběli dýně a kreslili si strašidelné obličeje. Velkou zajímavostí pro děti byla vycházka do Lazinova po dně vypuštěné přehrady. Ke konci měsíce jsme se věnovali tradičnímu vánočnímu jarmarku, na který jsme vyráběli hvězdy, věnce a andílky.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LISTOPAD 2018

ŘÍJEN 2018

V měsíci říjnu jsme otevřeli dveře od ,,Komnaty podzimních barev“. Chodili jsme na vycházky, sbírali různé přírodniny a pozorovali proměny přírody. Poznávali jsme ovoce a zeleninu podle chuti, sušili křížaly, tiskli zeleninová strašidýlka, vyráběli panáčky bramboráčky, zdobili dýně a třídu na Halloween. Ke Dni stromů jsme vyrobili podzimní strom.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ŘÍJEN 2018

ZÁŘÍ 2018 – NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

Zase je tu září a my máme před sebou celý školní rok. Letos se naše družina proměnila na ,,Hrad plný radosti a zábavy“. Budeme si hrát na objevitele a budeme prozkoumávat různé komnaty hradu. V září jsme vstoupili do ,,Komnaty přátelství a poznání“. Seznámili jsme se s prvňáčky a vzpomínali na prázdniny. Kreslili jsme svůj portrét a náš družinový hrad, pekli jsme štrůdl, loučili se s vlaštovkami a nejvíce času jsme trávili na hřišti nebo v přírodě.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZÁŘÍ 2018 – NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

ČERVEN 2018

Naše plavba je u konce. Byla náročná, plná překážek, nástrah, nových poznatků a znalostí. Prožili jsme spoustu legrace, zasoutěžili si v různých disciplínách a našli nové kamarády. Oslavili jsme Den dětí, vydali se na strastiplnou cestu PO STOPÁCH KAPITÁNA FLINTA a podařilo se nám získat poslední klíč od pokladu. V truhle na nás čekalo sladké překvapení a také trochu zábavy v podobě xboxu, kterého jsme si cely týden dostatečně užili. Poslední týden jsme se rozloučili s družinou a hurá na prázdniny.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČERVEN 2018

KVĚTEN 2018

V květnu jsme se opět nalodili a vypluli dál. Po vyplutí nás na moři zastihl silný vítr a prudká bouře, naše loď ztroskotala na pustém ostrově. Více jak polovina posádky byla zraněna nebo nemocná, proto jsme tento ostrov nazvali ostrovem zdravotním. A tak jsme se naučili ošetřit drobná poranění, poskytnout první pomoc. Už víme, co patří do lékárničky nebo jak se zachovat v nebezpečných situacích. Také jsme vytvářeli herbář rostlin a naučili se poznat některé léčivé byliny. Nezapomněli jsme ani na naše maminky a vyrobili jsme jim přáníčko a malý dáreček. Získali jsme devátý klíč od pokladu.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem KVĚTEN 2018