Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

Návštěva ZŠ

Ve středu 11. ledna na děti čekalo ve školce překvapení. Vypravili jsme se všichni za kamarády do základní školy. Mladší děti si pohrály v družině, předškoláci poznali první třídu a zjistili, co se prvňáčci od září naučili. Děti seděly společně v lavicích, pozorovaly výuku a do některých úkolů se také zapojovaly. Ve škole se nám moc líbilo. Děkujeme paní ředitelce a všem zaměstnancům za milé přijetí.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva ZŠ

Ježíškova nadílka

Z důvodu nemocnosti byla nadílka u stromečku přesunuta až na 4. ledna 2023. Děti dostaly spoustu nových hraček, které budou rozvíjet postřeh, myšlení i obratnost. Udělaly jim velkou radost a hned všechny postupně vyzkoušely.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ježíškova nadílka

Vánoční posezení ve školce

Ve školce jsme společně připravili na 14. prosince „Vánoční tvoření“ pro děti a jejich rodiče. Děti pomáhaly s pečením cukroví a slaných šneků, připravily si několik písniček a básniček, které se učily při čekání na Mikuláše a v celém adventním období. Po krátkém programu se všichni rozešli k pracovním stolečkům, kde si postupně vyrobili dekoraci z větviček a krásně vyzdobeného andílka. Celé odpoledne panovala velmi příjemná nálada. Všichni ochutnali napečené dobroty a dětský punč s ovocem. Děkujeme všem za krásné odpoledne a posíláme velké přání, ať všichni na světě mají se rádi. Veselé Vánoce!

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční posezení ve školce

Polytechnická výchova

Děti se zapojily do příprav vánočního posezení. Na společné tvoření s maminkami pomáhaly vykrajovat z lineckého těsta různé tvary, které jsme po upečení promazali marmeládou. Tak přejeme: „Dobrou chuť.“

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Polytechnická výchova

Mikulášská nadílka

V pondělí 5. prosince přišlo do školky spousta malých andílků. Nechyběl ani čertík. Děti si zahrály a zatancovaly čertovské písničky a po svačině všem oznámilo cinkání zvonečku, že se něco chystá. Do školky totiž zavítal pan Mikuláš se svými pomocníky – andělíčky. Nechyběl ani čert, který byl hodný, ale dohlížel na děti a dobře poslouchal, jaké vzkazy byly zapsány v „Knize hříchů.“ Děti zazpívaly, přednesly básničky a za odměnu dostaly balíčky plné dobrot.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mikulášská nadílka

Rozsvícení vánočního stromu

První adventní neděle patřila (opět po covidové odmlce) společné akci, kdy se děti z mateřské školky a základní školy sešly, aby rozsvítily obecní vánoční strom a svým vystoupením zahájily krásný adventní čas.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rozsvícení vánočního stromu

Svatý Martin

Ve školce jsme si poslechli legendu O sv. Martinovi, vyráběli jsme lucerničky, cvičili jsme se židličkami, hráli hru s rytmizací Na Martina. Svatomartinské téma nás provázelo celý týden, kdy jsme také kreslili, lepili a tvarovali zdobené podkovy z domácí modelíny. A protože máme i kamaráda Martínka, popřáli jsme mu k jeho svátku štěstí, zdraví a krásné sny.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svatý Martin

Divadlo JÓJO

Příhodou psa Bardíka v „Pohádce ze psí boudy“ děti prožily příběh o zvířátkách, vymýšlely plán, jak vyzrát na Olgoje Chorchoje, s královnou pramenů přivolávaly déšť a poslechly si několik veselých písniček. Děti byly zapojeny do děje, musely přemýšlet a procvičily si i jemnou a hrubou motoriku. Děkujeme a těšíme se příště na další vtipné divadlo.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo JÓJO

Tvořilka

První podzimní tvoření se dětem velmi vydařilo. Nasbíraly si krásně barevné listy a pomocí štětce oblepily zavařovací sklenici. Vytvořily si tak pěknou lucerničku a těšily se, až se se svým „světýlkem“ projdou s rodiči večer po zahradě, nebo si vyzdobí terasu. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za snahu a trpělivost.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka

Podzimní putování

Podzimní vycházka parkem dětem přinesla spoustu zábavy. Zjistily, jak se jmenuje strom, na kterém roste kaštan, kde roste hroznové víno, jaké známe listnaté stromy a jejich plody. Děti napodobovaly strom a větve ve větru, zahrály si na hříbek, foukaly do listu na dlani, házely šiškou do dálky a vyzkoušely stoj na jedné noze. Za odměnu si všichni pohráli na obecním hřišti.

Fotografie naleznete zde.

 

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Podzimní putování