Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

Radůstky

Dne 31. 1. k nám opět přijela dvojice Milan Hakl a Ludmila Lujková. Radůstky se tentokrát nesly v zimním duchu. Opět byly plné zpěvu a tance. Na děti čekaly jazykolamy, pohádky a zimní rozcvička. Celé radůstky doprovázel Milan Hakl hraním na klávesy, což se dětem velice líbilo. Moc děkujeme za veselou návštěvu.

(Pokračování textu…)
Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Radůstky

Návštěva ZŠ

V rámci spolupráce a seznamování dětí s prostředím školy jsme navštívili 29. ledna naše kamarády  – školáky. Mladší děti si pohrály v družině a předškoláci si vyzkoušeli, jak vypadá opravdové učení.

Na návštěvě se nám všem moc líbilo a děkujeme paní učitelce za milé přijetí.

(Pokračování textu…)
Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva ZŠ

Pastelka

Kroužek se uskutečnil 22. ledna dopoledne. Děti vyslechly příběh z knihy Zasněžené pohádky a na základě prožitku postupně vznikal zimní obrázek. Děti kreslily pastelkami, pozadí vytvořily pomocí barvy, lepidla a dětské krupičky.

(Pokračování textu…)
Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pastelka

Tvořilka

Dne 10. 1. 2019 proběhl poprvé v novém roce kroužek Tvořilka. S dětmi jsme se zaměřili na výzdobu jejich pokoje, a to konkrétně výrobu tužkovníku – housenky. Housenka se skládala z ruliček od toaletního papíru, které děti oblepovaly a zdobily barevným papírem. Nakonec housence, za pomocí paní učitelky, přilepily obličej a tykadla z drátků. Housenky byly veselé a dětem se moc povedly.

(Pokračování textu…)
Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka

Dárečkový den

Dnes je jaký den? DÁREČKOVÝ. Tento den jsme se pustili do výroby přání pro své rodiče, prarodiče a naše kamarády. Děti vysypávaly dřevěné zvonečky třpytkami. Celé zvonečky jsme dozdobili mašličkou a nalepili na přání, kde měl každý své věnování se jménem či podpisem. Tímto bychom chtěli všem ještě jednou popřát klidné a veselé Vánoce.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dárečkový den

Ježíškova nadílka

Přišel dětmi očekávaný den – do školky přišel Ježíšek. A to v pondělí 17. 12. 2018, aby si děti s hračkami stihly trochu pohrát. Zazvonil zvonečkem, pustil nám koledy a my s očekáváním vstoupili do třídy, jestli to byl opravdu on. Ve třídě na nás čekal nazdobený stromeček se spoustou dárků. Děti se pustily do rozbalování a nevěděly s jakou hračkou si hrát dříve. Donesl nám nové stavebnice, auta, panenky, plastelínu a spoustu dalších hraček. Děkujeme Ježíšku.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ježíškova nadílka

Tvořilka

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 se uskutečnil kroužek Tvořilka. Blíží se Vánoce, takže naše téma bylo jasné – výroba vánočních stromečků. Ovšem nebyly to stromečky ledajaké, byly přímo ze živých větviček jehličnatých stromů a tújí. Děti zapichovaly větvičky do květináče s aranžovací hmotou. Poté, za pomocí paní učitelky, větvičky omotávaly drátkem do tvaru stromečku. Nakonec si vyrobily ozdoby a řetězy, kterými jsme celý stromeček dozdobili.  Stromečky se opravdu povedly.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka

Pastelka

Dne 13. 12. 2018 se opět uskutečnil kroužek Pastelka. Tentokrát jsme se zaměřili na vánoční a zimní tématiku. Děti si natřely papír inkoustem, po uschnutí na něj kreslily zmizíkem. Nejprve jsme si shrnuli vše co k Vánocům a zimnímu období patří, poté se děti samy rozhodly, co budou zmizíkem kreslit. Vzhledem k tomu, že venku zrovna nasněžilo, se nám obrázky opravdu hodily.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pastelka

Na faře

V rámci projektu „Domečku, kdo v tobě bydlí?“ jsme se vypravili 11. prosince na faru. Pan farář nás přivítal, ukázal nám adventní věnec, stínové divadlo o narození Ježíška a připravil pro děti omalovánky. Děti si prohlédly některé místnosti a ve velkém sále objevily nejlepší překvapení – fotbal. Kluci byli nadšení a holčičky si také zahrály. Na návštěvě se nám všem moc líbilo. Děkujeme za ochotu a příjemné dopoledne.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na faře

Mikulášská nadílka

Dne 6. 12. 2018 k nám do školky zavítal Sv. Mikuláš s andílkem. Přečetl dětem z kouzelné knihy hříchů – některé pochválil, některé pokáral. Děti Mikuláše pozorně poslouchaly a byly rády, že čerty nechal za dveřmi. Ovšem i tak se nám ozývali. Nakonec jsme dostali od Mikuláše a andílka nadílku formou balíčku plného dobrot a ovoce.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mikulášská nadílka