Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

Dýňové světýlko

S dětmi jsme ve čtvrtek 31. 10. slavili Halloween, vydali jsme se za dýňovým světýlkem. Děti si vydlabávaly dýně, které s paní učitelkou potom vyřezávaly. Tvořili jsme nejrůznější strašáky a zvířátka. Další ráno nám dýně rozzářily celou hudbu a navodily nám tu správnou atmosféru.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dýňové světýlko

Dráček z přírodnin 21. 10. – 22. 10. (rozvoj představivosti a fantazie)

Děti poslouchaly motivační pohádku Vláďův drak. Také pracovaly s motivem draka i při jiných činnostech (např. v Předškolákovi). Hlavním úkolem bylo poskládat draka z přírodnin (šišky, listy, oříšky, šípky atd.) a poté draka slepit a nalepit na šablonu. I při pobytu venku jsme na draky nezapomněli. Děti si zahrály na draky při DRAČÍCH ZÁVODECH s krepovým papírem (červení draci, zelení a modří draci).

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dráček z přírodnin 21. 10. – 22. 10. (rozvoj představivosti a fantazie)

Divadlo Úsměv

V úterý 15. 10. k nám zavítalo tradiční divadélko Úsměv, které zahrálo pohádku Naše rodina. Do pohádky se zapojily i děti, pomáhaly Zdravěnce a Kubovi urychlit čas při čekání na rodiče. Poté co Zdravěnka a Kuba zjistili, že rodiče stále  nemají čas, rozhodli se utéct přes les k babičce. Představení mělo plno ponaučení, které děti poznaly.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo Úsměv

Putování veverky Zrzečky

Ve středu 9. 10. 2019 proběhla odpolední akce s rodiči „PUTOVÁNÍ ZA TAJEMSTVÍM OŘÍŠKU VEVERKY ZRZEČKY“. Na děti v parku čekala stezka, kde pomáhaly veverce Zrzečce s přípravou na zimu. Čekalo je deset úkolů např. počítání oříšků, přiřazování listů ke stromům, poznávání zvířátek, oříškový slalom a spoustu dalších. Každý splněný úkol si děti poznačily ve své kartičce. Pokud splnily všechny úkoly, čekala na ně odměna od veverky – oříšková medaile. VELKÉ DÍKY PATŘÍ TAKÉ SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ KŘETÍN, kteří celou akci podpořili a zdarma dětem zajistili občerstvení. Zábavné odpoledne se, i za nepřízeň počasí, velice vydařilo.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Putování veverky Zrzečky

Projekt VYPRÁVĚNÍ STARÉHO STROMU

Tento školní rok nás čeká projekt VYPRÁVĚNÍ STARÉHO STROMU. Na podzim se seznamujeme s projektem, sledujeme, jak se barví les, opadávání a tvary listů, co se děje pod stromem a pozorujeme broučky a ostatní živočichy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projekt VYPRÁVĚNÍ STARÉHO STROMU

Září a říjen v MŠ

V měsíci září a říjnu probíhal v MŠ adaptační režim hlavně nových dětí. S dětmi jsme tvořili a postupně si osvojovali pravidla naší školičky. Zapojujeme, jak řízené, tak spontánní činnosti na rozvoj všech oblastí. Od října se pravidelně připravujeme s dětmi předškolního věku na školní docházku (Předškolák). Začali jsme také kroužek Tanečky.  Proto přikládáme pár fotografií i z běžných činností.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Září a říjen v MŠ

Křetínská pouť

V pátek 4. října si školkové děti užily malou ochutnávku pouťových atrakcí – děkujeme rodině pana Doležala za milé přijetí a vstřícnost. Děti mají báječný společný zážitek.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Křetínská pouť

Den otců

Nejen maminky mají svůj svátek. I tatínkové takový den mají. Slavíme ho každý rok 16. června. A proto děti tatínkům vyrobily papírovou kravatu, jako dárek. O tatíncích jsme si také celý den vykládali.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den otců

Pohádková slavnost

Ve čtvrtek se na zahradě naší MŠ konala Pohádková slavnost. Děti předvedly krátké hudebně pohybové pásmo, které bylo na téma „Loučení s mateřskou školou“. Následně byly děti, které odchází do školy, královnou a princeznami opasovány na školáčky. Dostaly trička, šerpy, knihu, školní tašky plné překvapení. Teď už zbývá popřát dětem hodně úspěchů do školy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohádková slavnost

Divadlo Úsměv

Ve středu 5. 6. k nám opět přijelo divadélko Úsměv, které nám zahrálo pohádku Kouzelné slůvko. Děti pomáhaly Kubíčkovi, který všechna kouzelná slovíčka zapomněl, si vzpomenout. V divadélku si také zahrála jeho sestřička a jeho babička. Divadélko bylo plné písniček a zábavy. Děkujeme.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo Úsměv