Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

ATLETICKÉ DOPOLEDNE

28. 6. 2021 za námi do školky přijel pohybový trenér s atletickým dopolednem. Aktivity byly připraveny formou řízených stanovišť. Děti se blíže seznámily s atletikou a jejími pravidly. Jedním z úkolu bylo mít zakryté oči a po zapísknutí co nejrychleji odkrýt oči a utíkat k trenérovi (děti nevěděly, kde stojí). Tímto procvičovaly jak běh, tak postřeh. Hrály se i míčové hry, úkolem bylo dostat nafukovací balónek kopáním nebo pinkáním na druhou stranu hřiště, poté děti házely gymnastickým balónem na koš utvořený z rukou trenéra a paní učitelky. Dalším stanovištěm byla překážková dráha, která obsahovala skoky přes překážky a podlézání. Posledním bodem programu byla gymnastika, děti chodily po otočené lavičce, nejprve volně, potom dostávaly úkoly například otočit se na místě uprostřed lavičky. Dětem se aktivity líbily. Paní učitelky s dětmi moc děkují trenérovi Jardovi za super připravené dopoledne.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ATLETICKÉ DOPOLEDNE

Pasování předškoláků

Dne 23. června nastal ve školce slavnostní den a děti se moc těšily na odpoledne. Připravovaly se na pasování předškoláků na školáky. Vystoupila děvčata, která navštěvují kroužek „Tanečky“ a chlapci zacvičili na veselou písničku s kuželkami. Následoval krátký program, slavnostní pasování a předání krásných dárků. Pozvání přijali i pan učitel z 1. třídy, paní ředitelka a pan starosta. Příjemnou přátelskou atmosféru obohatilo výborné občerstvení. Podávaly se palačinky s ovocem, koláčky a ovocná domácí limonáda. Všichni si užili společné odpoledne a s úsměvem na tváři odcházeli domů. Tak: „Ahoj školko!“ A dětem přejeme šťastné vykročení na cestu školy!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pasování předškoláků

Výlet do ZOO

V červnu jsme se opět vypravili s dětmi na výlet do ZOO Brno, kde byl pro děti připraven program „Za pohádkou do ZOO.“ Velmi milá průvodkyně poskytla dětem zázemí pro občerstvení, povídala dětem pohádky o zvířatech a představila dětem lvici, opice, žirafy, plameňáky a další obyvatele ZOO. Děti si před odjezdem pohrály na hřišti a spokojeně se vypravily na zpáteční cestu do Křetína.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet do ZOO

Den dětí

Program pro děti připravili členové SDH Křetín a jako překvapení přijela posádka Policie z Letovic. Vše se odehrávalo za krásného počasí na hřišti Pod lipami. Děti si prohlédly policejní auto, jeho vybavení a prakticky si vyzkoušely některé činnosti, jako je foukání do trubičky testu na alkohol, prohlédly si zbraně a další pomůcky, poznávaly dopravní značky. Ke svačině si všichni dali opečený párek, čaj a malou sladkou odměnu za sportovní hry. Veškeré občerstvení darovali dětem hasiči. Děti si svůj svátek výborně užily. A ještě si odnesly domů policejní omalovánky a obrázky. Moc děkujeme za pěkné dopoledne.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den dětí

Jak můžeme pomoct tatínkovi?

Děti se učily a zkoušely práci s pravítkem. Snažily se zatloukat hřebíky kladívkem a zašroubovat šroub šroubovákem.  Trénují, aby mohly pomáhat tatínkovi třeba přitloukat hřebík na pověšení obrázku.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak můžeme pomoct tatínkovi?

Tvořilka

Kroužek pro tvořivé ruce jsme zakončili 13. 5. výrobou stojánku na pastelky a další drobnosti. Děti pracovaly zdatně s ruličkami a barevným papírem a vybraly si pro dotvoření tvar tygra nebo kočičky. Podívejte se, jak se dětem „pastelkovníky“ vydařily!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka

Jak můžeme pomoct mamince v kuchyni?

Třeba přípravou dobré snídaně a svačiny nebo upéct něco dobrého.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak můžeme pomoct mamince v kuchyni?

DEN MATEK

Den matek se letos slavil 9. května. Pro tento den si děti připravily pro maminky dáreček srdíčko z různých barev a látky, srdíčko obšily, poté vyplnily vatou a došily. K tomu každý vyrobil přáníčko.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem DEN MATEK

Kdo to dupe v zahradě

Dne 4. 5. měly děti ve školce návštěvu z pracoviště Rozmarýnek Brno. Při hře Ježčí domečky zjistily, jak je důležité mít domeček pro úkryt před nebezpečím, pomocí obrázků vytvářely přírodní zahradu a poznávaly život žáby, sýkorky, žížaly, ještěrky, veverky. V další hře Architekti pracovaly děti ve dvojicích a vytvořily zahradu, ve které by mohla zvířátka bydlet. Mohly si v rukavicích sáhnout na živého ježka a povídaly si o jeho životě. Další část probíhala na zahradě. Děti si povídaly o sázení zeleniny, vytvořily smíšené záhony na speciálním stolečku a na závěr pozorovaly lupou hmyz v trávě, mravence na kmenu jabloně a pampelišky.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdo to dupe v zahradě

Zdravá 5 v MŠ

Po dlouhé pauze měly děti ve školce program o zdravé výživě. Za dodržení hygienických pravidel nás navštívila paní z nadačního fondu, která dětem vyprávěla o prospěšných potravinách. Děti motivovala četbou příběhu z knihy Zdravá 5, vyprávěla si s dětmi o nákupu, jak se v obchodě mají chovat. Děti vytvořily zdravý a nezdravý nákup, uklízely potraviny podle způsobu skladování, popisovaly obrázek zdravého a nemocného dítěte a na závěr si vytvořily zeleninový špíz. Děti byly odměněny za aktivní spolupráci samolepkou, obrázky, knihou, CD a zpěvníkem.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravá 5 v MŠ