Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

Polytechnická výchova ve školce

V rámci celoročního projektu si děti ve školce vyzkoušely „pracovat“ jako rodiče. Vrtaly, zatloukaly, šily na stroji a pekly z listového těsta. Všechny činnosti prováděly pod dohledem paní učitelky, která dbala na bezpečnost při práci a správné pracovní postupy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Polytechnická výchova ve školce

Večerníčkova stezka

V mateřské škole jsme si připomněli svátek maminek a Den rodin. Paní učitelky připravily pro děti a jejich rodiče stezku přírodou, která se konala 11. května odpoledne. Na cestu bylo potřeba vyrazit podle mapy, na které byly vyznačeny orientační body. Na vycházce kolem farmy děti plnily připravené úkoly. Zakončení se konalo na obecním hřišti, kde děti vyrobily pro maminku přáníčko a předaly ho maminkám s vlastnoručně vyrobeným dárkem – mýdlo na podložce z balzového dřeva.

Pohoštění pro všechny zajistili hasiči. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večerníčkova stezka

40 let mateřské školy

V letošním školním roce si připomíná mateřská škola 40. výročí ode dne, kdy bylo uvedeno do provozu nové předškolní zařízení v Křetíně.

Zaměstnanci uspořádali na zahradě 3. května 2023 přátelské posezení s programem pro pozvané hosty a rodiče. Po proslovu a vystoupení dětí následovala prohlídka zahrady a prostorů školky. Byly připraveny dobové fotografie a občerstveni pro všechny, kteří si přišli posedět a zavzpomínat. Krásné počasí přispělo k pohodové atmosféře. Děkujeme všem, kdo se na přípravě celé akce podíleli a přejeme školce do dalších let spoustu spokojených dětí a jejich rodičů.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 40 let mateřské školy

Čarodějnické dopoledne

Poslední páteční dopoledne měsíce dubna přišlo do školky plno malých čarodějů a čarodějek. Společně jsme si užili zábavné dopoledne, kdy nechyběl rej při hudbě, poslech příběhu „Jak odletěly čarodějnice,“ vytvoření papírové čarodějky, kterou jsme spálili na ohništi školkové zahrady. Také nás navštívila vrchní čarodějka se svými kouzly. Děti jí pomáhaly vymýšlet kouzelná zaklínadla, aby se podařil uvařit pravý lektvar. Děti pak měly pořádnou sílu na plnění všech úkolů. Za odměnu ochutnaly barevné žížalky, dostaly diplom a medaili.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čarodějnické dopoledne

Úklid okolí přehrady Křetínky

Po pár letech proběhla opět tradiční akce ke Dni Země – po propršeném víkendu a týdenním odkladu se přesně v sobotu 22.dubna vydala velká parta dobrovolníků a nadšenců uklidit krásné okolí našich obcí. Protože nám přálo počasí, bylo nás opravdu hodně. Za odměnu děti čekala zábava a tombola v lazinovské zátoce.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Úklid okolí přehrady Křetínky

Děkujeme, děkujeme, děkujeme

Brigáda v MŠ

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Děkujeme, děkujeme, děkujeme

Divadlo JÓJO

Příběh o ztrátě kouzelných předmětů, přečarovaných zvířátkách a záchraně pohádkových bytostí. To byl námět pohádky „Trampoty čarodějky Čarymůry.“ Opět nechyběla čarodějná rozcvička, připomenutí laskavých slov a zapojení všech dětí do příběhu. S radostí si program užily všechny děti ze školky. Samozřejmě se pobavili i naši kamarádi z 1. třídy, které pravidelně na veselá a poučná představení zveme. Divadlo se nám všem moc líbilo a těšíme se zase někdy příště.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo JÓJO

Divadlo kouzel

Do mateřské školy jsme pozvali po dlouhé době kouzelníka. Jmenoval se „Valdini.“ Viděli jsme kouzla s kuličkou, s králíky, přeměnu papírové holubičky a další. Ke kouzlení byly přizvány i děti, které měly za úkol pomáhat s některými triky. Na rozloučenou si mohly pohladit živého králíka a hrdličku. Děti se celé představení dobře bavily.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo kouzel

Tvořilka v MŠ

Velikonoční tvořilka se uskutečnila 29. března. Děti v rámci polytechnické výchovy vyráběly velikonoční zajíčky a vajíčka. Na připravené desky namotávaly barevnou vlnu podle vlastní fantazie. Paní učitelky pomohly přilepit ozdoby a bylo hotovo. Tak krásné Velikonoce!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka v MŠ

Návštěva knihovny

V březnu si povídáme o knihách, pohádkách, prohlížíme ilustrace a čteme říkadla, protože knihy mají v březnu „svátek.“ A tak jsme se vypravili také do místní knihovny. Děti si prohlédly knihy a společně jsme si vybrali a vypůjčili několik dětských knížek do školky. Pravidelně každý den dětem předčítáme pohádky a příběhy, zejména před odpočinkem po obědě. Už se těšíme na nová dobrodružství. A paní knihovnici děkujeme za milé přijetí.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva knihovny