Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

Vánoční jarmark 2019

Jako každý rok připravila naše školka a škola na první adventní neděli krátké vystoupení a nádherný vánoční jarmark. Ve spolupráci s obcí se též rozsvítil obecní vánoční strom. Velké poděkování patří všem paním učitelkám a šikovným maminkám i dalším přátelům školy a školky, kteří s organizací této krásné akce jakkoliv pomohli. Doufáme, že jsme přispěli k pěkné předvánoční atmosféře. Užijte si všechny společně strávené chvíle a klidný advent.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční jarmark 2019

Vánoční dílna

V úterý 26. 11. proběhla vánoční dílna s rodiči. Tvořili jsme adventní věnce a svícny na vánoční jarmark. Myslím, že se nám velice dobře podařilo navodit vánoční náladu a strávili jsme příjemné odpoledne. Děkujeme všem zúčastněným maminkám za pomoc.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční dílna

Projekt: USNUL VRABEC ZA KOMÍNEM – PTAČÍ ŘÍŠE

Ve čtvrtek 21. 11. děti pracovaly na projektu – USNUL VRABEC ZA KOMÍNEM – PTAČÍ ŘÍŠE. S dětmi jsme se zaměřili na pomoc ptáčkům v zimě – Jak jim pomáháme? Co jim dáváme do krmítka?. Děti poslouchaly motivační pohádku O Ptáčcích, popisovaly obrázky (barva, druh), hrály hru na rozvoj prostorové orientace – Kam poletíš ptáčku?. Nakonec modelovaly ptáčky z hmoty, která na vzduchu uschne, a ptáčky si dozdobily peřím. Ptáčci už sedí na našem krmítku v mateřské škole, kam jsme jim s dětmi dali i slunečnicová semínka.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projekt: USNUL VRABEC ZA KOMÍNEM – PTAČÍ ŘÍŠE

Divadlo JOJO

Opět jsme zavítali za našimi kamarády do mateřské školy na Prostřední Poříčí, a to v úterý 12. 11. Ráno jsme se vydali autobusem. Tentokrát na nás čekala, od divadélka Jójo, Rampouchová pohádka. Děti byly vtaženy do děje formou různých aktivit, což se jim velice líbilo. I přes nepřízeň počasí jsme cestu do Křetína zvládli pěšky.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo JOJO

PODZIMNÍ TVOŘILKA

Ve čtvrtek 7. 11. se konala první PODZIMNÍ TVOŘILKA. Děti, za pomoci paní učitelky, tvořily ježky ze šišek. Nejprve obmotávaly kužele jutovým provázkem, pak lepily na ježka šišky a nakonec si celý výrobek dozdobily. Ježci se dětem moc povedli a určitě jim posloužily jako dekorace do jejích pokojíčků.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PODZIMNÍ TVOŘILKA

Dýňové světýlko

S dětmi jsme ve čtvrtek 31. 10. slavili Halloween, vydali jsme se za dýňovým světýlkem. Děti si vydlabávaly dýně, které s paní učitelkou potom vyřezávaly. Tvořili jsme nejrůznější strašáky a zvířátka. Další ráno nám dýně rozzářily celou hudbu a navodily nám tu správnou atmosféru.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dýňové světýlko

Dráček z přírodnin 21. 10. – 22. 10. (rozvoj představivosti a fantazie)

Děti poslouchaly motivační pohádku Vláďův drak. Také pracovaly s motivem draka i při jiných činnostech (např. v Předškolákovi). Hlavním úkolem bylo poskládat draka z přírodnin (šišky, listy, oříšky, šípky atd.) a poté draka slepit a nalepit na šablonu. I při pobytu venku jsme na draky nezapomněli. Děti si zahrály na draky při DRAČÍCH ZÁVODECH s krepovým papírem (červení draci, zelení a modří draci).

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dráček z přírodnin 21. 10. – 22. 10. (rozvoj představivosti a fantazie)

Divadlo Úsměv

V úterý 15. 10. k nám zavítalo tradiční divadélko Úsměv, které zahrálo pohádku Naše rodina. Do pohádky se zapojily i děti, pomáhaly Zdravěnce a Kubovi urychlit čas při čekání na rodiče. Poté co Zdravěnka a Kuba zjistili, že rodiče stále  nemají čas, rozhodli se utéct přes les k babičce. Představení mělo plno ponaučení, které děti poznaly.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo Úsměv

Putování veverky Zrzečky

Ve středu 9. 10. 2019 proběhla odpolední akce s rodiči „PUTOVÁNÍ ZA TAJEMSTVÍM OŘÍŠKU VEVERKY ZRZEČKY“. Na děti v parku čekala stezka, kde pomáhaly veverce Zrzečce s přípravou na zimu. Čekalo je deset úkolů např. počítání oříšků, přiřazování listů ke stromům, poznávání zvířátek, oříškový slalom a spoustu dalších. Každý splněný úkol si děti poznačily ve své kartičce. Pokud splnily všechny úkoly, čekala na ně odměna od veverky – oříšková medaile. VELKÉ DÍKY PATŘÍ TAKÉ SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ KŘETÍN, kteří celou akci podpořili a zdarma dětem zajistili občerstvení. Zábavné odpoledne se, i za nepřízeň počasí, velice vydařilo.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Putování veverky Zrzečky

Projekt VYPRÁVĚNÍ STARÉHO STROMU

Tento školní rok nás čeká projekt VYPRÁVĚNÍ STARÉHO STROMU. Na podzim se seznamujeme s projektem, sledujeme, jak se barví les, opadávání a tvary listů, co se děje pod stromem a pozorujeme broučky a ostatní živočichy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projekt VYPRÁVĚNÍ STARÉHO STROMU