Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

Tvoření ze slaného těsta

U příležitosti svátku sv. Martina jsme si vyrobili v MŠ těsto ze soli, hladké mouky a vody a pustili jsme se do práce. Děti vypichovaly formičkou podkovičky a další tvary, které zdobily pomocí špejle a hřebíčku. Hotové výrobky jsme sušili v troubě na plechu, který jsme vyložili papírem na pečení. Koření krásně provonělo celou školku. U šatny jsme vytvořili výstavku i pro rodiče. Slané těsto se může také barvit, lakovat a využít k výrobě vánočních ozdob.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvoření ze slaného těsta

Polytechnická výchova „Malí řemeslníci“

V pondělí, 25. října, se děti pustily do práce se dřevem. Vyzkoušely si začistit špalík smirkovým papírem, hřebíčkem a kladívkem připevnily nos z kaštanu nebo dřevěného kolečka, vytvořily oči a dle fantazie ozdobily tělo a klobouk podzimního skřítka. Děti využily různé přírodniny, které jsme společně nasbírali v parku a na zahradě.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Polytechnická výchova „Malí řemeslníci“

Tvořilka

Vezmi žlutou tužku, namaluj mně hrušku…

V říjnové tvořilce jsme hrušku nemalovali, ale vyráběli z žárovky a vlny. Děti si procvičily prstíky, protože omotávání nebylo vůbec jednoduché. Ale překvapivě se jim práce dařila. Hotovou hrušku dozdobily dle přání skutečným listem, nebo lístkem vystřiženým z papíru. Děti si zasloužily velikou pochvalu. (Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka

Jak jsme vyráběli ježky

Na zahradě MŠ jsme vypěstovali okrasné dýně. Úroda byla veliká, proto jsme se pustili ve školce do vytvoření ježků. Děti si samostatně nalámaly bodlinky ze špejlí, vytvořily čumáček z černého papíru a vybraly knoflíky na očka. S vytvořením dírek pro zapichování špejlí potřebovaly pomoc, jinak se jim práce zdařila.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak jsme vyráběli ježky

POLYTECHNICKÁ VÝCHOVA

Pečený čaj

Děti si vyzkoušely vyrobit pečený čaj. Učily se krájet ovoce. Dbali jsme na bezpečnost, proto děti použily příborový nůž. Do čaje nakrájely jablka, přidaly maliny, rybíz, hřebíček, skořici, cukr a trochu vody, vše zamíchaly a daly péct do trouby.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem POLYTECHNICKÁ VÝCHOVA

Na pouti

1. 10. 2021 k nám do Křetína zavítala tradiční podzimní pouť. Děti měly možnost se povozit na vláčku a na kolotoči. Dětem se dopoledne se školkou moc líbilo.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na pouti

Momentky ze školky

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Momentky ze školky

ATLETICKÉ DOPOLEDNE

28. 6. 2021 za námi do školky přijel pohybový trenér s atletickým dopolednem. Aktivity byly připraveny formou řízených stanovišť. Děti se blíže seznámily s atletikou a jejími pravidly. Jedním z úkolu bylo mít zakryté oči a po zapísknutí co nejrychleji odkrýt oči a utíkat k trenérovi (děti nevěděly, kde stojí). Tímto procvičovaly jak běh, tak postřeh. Hrály se i míčové hry, úkolem bylo dostat nafukovací balónek kopáním nebo pinkáním na druhou stranu hřiště, poté děti házely gymnastickým balónem na koš utvořený z rukou trenéra a paní učitelky. Dalším stanovištěm byla překážková dráha, která obsahovala skoky přes překážky a podlézání. Posledním bodem programu byla gymnastika, děti chodily po otočené lavičce, nejprve volně, potom dostávaly úkoly například otočit se na místě uprostřed lavičky. Dětem se aktivity líbily. Paní učitelky s dětmi moc děkují trenérovi Jardovi za super připravené dopoledne.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ATLETICKÉ DOPOLEDNE

Pasování předškoláků

Dne 23. června nastal ve školce slavnostní den a děti se moc těšily na odpoledne. Připravovaly se na pasování předškoláků na školáky. Vystoupila děvčata, která navštěvují kroužek „Tanečky“ a chlapci zacvičili na veselou písničku s kuželkami. Následoval krátký program, slavnostní pasování a předání krásných dárků. Pozvání přijali i pan učitel z 1. třídy, paní ředitelka a pan starosta. Příjemnou přátelskou atmosféru obohatilo výborné občerstvení. Podávaly se palačinky s ovocem, koláčky a ovocná domácí limonáda. Všichni si užili společné odpoledne a s úsměvem na tváři odcházeli domů. Tak: „Ahoj školko!“ A dětem přejeme šťastné vykročení na cestu školy!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pasování předškoláků

Výlet do ZOO

V červnu jsme se opět vypravili s dětmi na výlet do ZOO Brno, kde byl pro děti připraven program „Za pohádkou do ZOO.“ Velmi milá průvodkyně poskytla dětem zázemí pro občerstvení, povídala dětem pohádky o zvířatech a představila dětem lvici, opice, žirafy, plameňáky a další obyvatele ZOO. Děti si před odjezdem pohrály na hřišti a spokojeně se vypravily na zpáteční cestu do Křetína.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet do ZOO