Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

ŠIJEME NA ŠICÍM STROJI

V měsíci únoru jsme se pustili do šití na šicím stroji, který jsme dostali z projektu MAP a MAS Boskovice. Děti se seznámily se strojem, jeho hlavními částmi a hlavně BYLY POUČENY O BEZPEČNOSTI. Poté se mohly pustit do práce. Nejprve šijeme na papír, a to libovolným způsobem nebo obšíváním jednotažky. Děti stroj neuvěřitelným způsobem nadchl. I ten kdo nešil, tak to napjatě pozoroval. Děti si budou stroj postupně omakávat a snad zvládneme ušít malé překvapení pro maminky na Den matek.

Fotografie na naleznete zde.

Video: https://drive.google.com/file/d/1KFX_Zp6rjlTWywJGSbOdZ6JWzfuEM0lx/view?usp=sharing

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ŠIJEME NA ŠICÍM STROJI

KARNEVAL

Ve čtvrtek 27. 2. proběhl v mateřské škole KARNEVAL. Děti ráno přicházely v nejrůznějších maskách a čekalo je dopoledne plné zábavy, her a soutěží. Děti tancovaly balónkový tanec, hrály židličkovanou, hry s padákem, skládaly puzzle, navlékaly korálky a spoustu dalšího. Nakonec všechny děti dostaly diplom za krásnou masku a odměnu za účast a snahu při soutěžích.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem KARNEVAL

Dětská léčebna

V úterý 25. 2. jsme se dětmi navštívili Dětskou léčebnu Křetín, kde nás přivítaly milé sestřičky. Děti navštívily mořskou lázeň, kde 10 minut dýchaly slanou páru. Místnost je  barevně osvícená, takže si ji děti vždy velice užívají. Děti si také zacvičily ve vybavené tělocvičně, kde na ně čekala překážková dráha. Moc děkujeme za možnost návštěvy!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dětská léčebna

POHÁDKOVÉ RADŮSTKY

Ve středu 12. 2. proběhly POHÁDKOVÉ RADŮSTKY. Manželé Milan Hakl a Ludmila Lujková si pro děti připravili pohádku, rozcvičku, pohádkové hádanky a rýmy, tanečky a relaxaci. Nakonec děti dostaly omalovánku a malou sladkou odměnu. Děkujeme.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem POHÁDKOVÉ RADŮSTKY

Taneční vystoupení

V úterý 11. 2. na nás čekalo taneční vystoupení děvčat ze Základní umělecké školy Letovice, které je pod vedením paní učitelky Moniky Ošlejškové. Program byl velice pestrý, skládal se z nejrůznějších skladeb (pochody, country, improvizovaný tanec, …). Navštívily nás také některé třídy ze základní školy. I děti z MŠ byly uchvácené choreografii a nádhernými kostýmy. Moc děkujeme!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Taneční vystoupení

Tvořilka

Ve čtvrtek 6. 2. proběhla druhá Tvořilka za letošní školní rok. Tentokrát jsme se zaměřili na výrobu krmítek z květináče. Děti si nabarvily květináč, který následně dozdobily jako ptáčka. S pomocí paní učitelky navazovaly do květináče kuličku s krmením. Výrobek nám souvisel i s tematickým celkem „Bude zimní hostina“. Dětem se výrobky moc povedly a byly z nich nadšené.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka

Vycházka ke krmelci

Celý měsíc leden nás s dětmi v mateřské škole provází tematický celek „Bude zimní hostina“, který je zaměřený na zvířátka v zimě, a to jak se o ně můžeme starat. Děti poznávaly lesní zvířátka a jejich stopy podle obrázků, stavěly krmelec z párátek, tvořily ptáčky na krmítku, hrály nejrůznější pohybové hry např. Na sýkorky a vrabce. A tento celek jsme završili návštěvou krmelce v parku, kam jsme zvířátkům donesly nějaké dobroty. Rovnou jsme navštívili minifarmu dětské léčebny Křetín, kde jsme viděli kozičky a prasátka. Děkujeme.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vycházka ke krmelci

Návštěva ZŠ

Ve středu 22. 1. 2020 jsme se vypravili na návštěvu do základní školy. Mladší děti si pohrály ve školní družině, kde objevily spoustu nových a zajímavých hraček a stavebnic. Na předškoláky čekala návštěva první třídy. Děti byly napjaté a plné očekávání, když poprvé zasedly do školních lavic, mezi školáky, které znají z mateřské školy. Paní učitelka se jim představila a vedla s dětmi rozhovor o tom, jak se těší do školy. Také si je vyzkoušela z vědomostí a dovedností, které by jako předškoláci měli umět a znát. Všechny děti říkaly básničky a zpívaly písničku. Nakonec pracovaly na pracovním listu, kde si procvičovaly geometrické tvary a barvy. Moc děkujeme za tuto možnost, děti měly opravdu velký zážitek.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva ZŠ

Zdravá 5

20.1.2020 za námi do školky přijela paní s projektem Zdravá 5. Tento program je zaměřený na zdravý životní styl. Děti měly možnost vyzkoušet si nákup zdravých a nezdravých potravin. Snažily se také všechny potraviny správně zařadit do lednice, komory. Celým programem je doprovázela pětice kamarádů, která ukázala, co se s tělem stane, pokud budeme převážně jíst zdravé jídlo nebo nezdravé jídlo. Na závěr si děti mohly vytvořit své vlastní ovocné a zeleninové špízy. Děti byly z celého programu nadšení a ještě dlouho si o něm povídaly. Děkujeme!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravá 5

Tři králové – návštěva kostela

Po vánočních prázdninách jsme s dětmi, k příležitosti Tří králů, navštívili kostel svatého Jeronýma. Viděli jsme výstavu betlémů (klasický, háčkovaný). Výstava se dětem moc líbila, zahlédly Ježíška v jesličkách, Marii, Josefa, Tři krále. Při odchodu každý hodil minci černouškovi. Děkujeme paní Zedníkové za možnost návštěvy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tři králové – návštěva kostela