Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

Pasování předškoláků

Školní rok jsme zakončili ve školce zahradní slavností, kdy proběhl program děvčat, chlapců a předškoláků. Po složení slibu byli předškoláci pasováni na budoucí školáky. Děti se moc snažily a všichni si užili příjemné slunečné odpoledne. Po výborném občerstvení si společně děti pohrály na zahradě a s úsměvem odcházely domů. Přejeme jim krásné prázdniny a šťastné vykročení do 1. třídy.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pasování předškoláků

Výlet MŠ

Děti navštívily 15. června jeskyni v Rudce u Kunštátu. Po pohádkové prohlídce všichni statečně vyšlapali schody na rozhlednu, prošli zajímavou smyslovou zahradu. Poté nás pan řidič zavezl k zámku v Kunštátě, kde jsme si prošli areál zámecké Panské zahrady. Počasí nám přálo a celý výlet se vydařil.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet MŠ

Na návštěvě u Bačovských

Děti ze školky se vypravily na návštěvu kolejiště u pana Františka Bačovského ve Křetíně. Prohlédly si nádraží, domy, cukrárnu, kostel, rybník, skály a tunely. To vše doplněné ukázkou jízdy několika vláčků. Děkujeme za ochotu a předvedení kolejiště.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na návštěvě u Bačovských

Den dětí

V rámci spolupráce s SDH Křetín děti prožily zábavné dopoledne na hřišti Pod lipami. Po svačině si děti prověřily svoje dovednosti při sportovních hrách a velkou atrakcí byla důkladná prohlídka hasičského auta. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den dětí

Výlet starších dětí do Brna

Ve spolupráci s pracovištěm Rozmarýnek – Lipka Brno absolvovaly děti jednodenní výukový program v terénu Kohoutovické obory.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet starších dětí do Brna

Rodičovská kavárna

Dne 24. května se uskutečnila v mateřské škole beseda na téma Logopedická péče u dětí předškolního věku. Paní Mgr. Romana Stránská vysvětlila maminkám, jak důležité je u dětí od útlého věku pečovat o správný vývoj řeči, uvedla spoustu praktických námětů pro dechové a artikulační hry, zdůraznila význam čtení klasických pohádek a poskytla návod, jak s dítětem pracovat v domácím prostředí. Všechny informace byly užitečné.  Za rodiče, zaměstnance ZŠ a MŠ Křetín a Prostřední Poříčí děkujeme za velmi příjemné odpoledne.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rodičovská kavárna

Divadlo JÓJO

Dne 19. května dopoledne přijelo do naší školky interaktivně zaměřené divadlo s pohádkou „Dlouhý, Široký a Bystrozraký.“ Princ a jeho kamarádi šli cestou necestou polem, loukou, pasekou vysvobodit princeznu z hradu. Děti byly aktivně zapojeny do děje a výborně se bavily.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo JÓJO

Tvořilka v MŠ

Poslední setkání tvořivých dětí se uskutečnilo 18. května, kdy si děti vytvořily velkou dobrotu z piškotů, banánů a čokolády. Napichování jednohubek na párátka jim šlo pěkně od ruky. Poslední část, kdy namáčely svoje výrobky do čokolády, byla nejlepší, protože to už se mohlo mlsat. Však se všichni olizovali od ucha k uchu. A samozřejmě si odnesli v misce i ochutnávku domů. Tak dobrou chuť! 😊

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka v MŠ

Zdravá 5 v MŠ

Děti ve školce opět navštívila paní z nadačního fondu, která dětem vyprávěla o prospěšných potravinách. Děti motivovala četbou příběhu z knihy Zdravá 5, vyprávěla si s dětmi o nakupování a o tom, jak se v obchodě chováme. Děti vytvořily zdravý a nezdravý nákup, uklízely potraviny podle způsobu skladování, popisovaly obrázky zdravého a nemocného dítěte. Na závěr proběhla ochutnávka ovoce a zeleniny. Děti byly odměněny za aktivní spolupráci knihou, CD a zpěvníkem.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravá 5 v MŠ

Svátek maminek, Den rodin

Dne 11. května jsme v mateřské škole uspořádali pochod parkem, kde děti za doprovodu rodičů plnily úkoly, za které dostaly do startovací listiny značku. Poslední úkol jsme připravili na zahradě MŠ, kde děti do tvaru srdíčka nakreslily maminku nebo tatínka a vytvořily pěkný „Srdíčkový strom.“ Potom předaly děti maminkám upečené srdíčko, vyrobený domeček se srdíčkem z knoflíků a nesměla chybět veliká pusa. Na děti čekala za snahu malá sladká odměna, společné opékání párků a hry na zahradě. Nálada byla výborná, počasí nám přálo. Tak brzy na viděnou. Budeme se těšit!

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svátek maminek, Den rodin