Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

Zápis do ZŠ

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zápis do ZŠ

Květinový den

Jaký je dnes den? KVĚTINOVÝ. S dětmi jsme navodili atmosféru, již předešlý den, kdy kreslily květiny a popisovaly jejich obrázky. V úterý 26. 3. jsme se pustili do setí a sázení květin. Předškoláci si všichni zasadili primulku – petrklíč. Oni i všichni ostatní si také zaseli obilí, které až vyroste, tak nám poslouží jako velikonoční dekorace, do které vyrobíme nějakou dekoraci. Děti činnost velice bavila.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Květinový den

Edukativně-stimulační skupiny pro předškoláky

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Edukativně-stimulační skupiny pro předškoláky

22. 3. 2019 – Světový den vody

V MŠ jsme si také připomněli, proč je pro nás voda tak důležitá a kde všude ji najdeme. Paní učitelka vedla s dětmi rozhovor na téma „VODA“ (Kde všude najdeme vodu? Jaký rozdíl je mezi potokem, řekou a přehradou?). Poté děti individuálně pracovaly na pracovních listech, které sloužily na rozvoj grafomotoriky a koordinace pohybu ruka a oko. Při pobytu venku nás čekalo přeskakování potoka (provaz a švihadlo) a hra na Dešťové kapičky (hledání kapek po zahradě, plnění úkolů). Během celého dne si děti opakovaly prstové cvičení Dešťové kapičky.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 22. 3. 2019 – Světový den vody

Sluníčkový den

Jaký je dnes den? SLUNÍČKOVÝ. Ve středu 20. 3., kdy jsme vítali první jarní den, nás opravdu od samého rána hřálo sluníčko. My jsme byli na vítání jara připraveni. Na začátku týdne si děti vyrobily Morany z břízových proutků a sena. Ve středu jsme se tedy vydali na Prostřední Poříčí parkem k řece, kde si děti Morany hodily do řeky a jaro přivítaly jarními písničkami s použitím orffových nástrojů.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sluníčkový den

Pastelka

V pondělí 18. 3. 2019 opět proběhl kroužek PASTELKA, tentokrát zaměřený na „BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY“. Děti zkoušely techniku kolorované kresby. Nejprve poslouchaly pohádku „O Perníkové chaloupce“ (popis děje a postav), poté kreslily tuší a nakonec vykreslovaly voskovkou. Obrázky byly opravdu povedené!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pastelka

Domečku, kdo v tobě bydlí

V rámci projektu „Domečku, kdo v tobě bydlí?“ jsme v pátek 15. 3. 2019 navštívili Mateřskou školu při Dětské léčebně Křetín. Děti měly možnost prohlédnout si interiér MŠ, kde si mohly pohrát a prohlédnout si hračky. Také jsme se vydali do krásného parku kolem léčebny, kde děti obdivovaly kozy, pávy a různá jiná zvířátka. Moc děkujeme!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domečku, kdo v tobě bydlí

Návštěva knihovny

Ve čtvrtek 14. 3. 2019 jsme v rámci vzdělávacího celku „Knihy mají svátek“ navštívili místní knihovnu ve Křetíně. Děti si prohlédly dětskou literaturu a popisovaly ilustrace. Nakonec kreslily svoji oblíbenou knihu a hrály společenské hry. Některé knížky jsme si zapůjčily i do MŠ, kde si je budeme s dětmi předčítat před odpočinkem na lehátku. Děkujeme p. Holasové za milé přivítání, dáreček a občerstvení.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva knihovny

Divadélko Jójo v MŠ na Prostředním Poříčí

V úterý 12. 3. jsme s dětmi vyrazili na divadélko Jójo do MŠ na Prostředním Poříčí. Jako již tradičně jsme cestou tam využili linkový autobus. Divadélko se tentokrát jmenovalo „Trampoty čarodějnice Čarymůry“. Děti byly vtáhnuty do děje a pomáhaly čarodějnic najít její ztracené kouzelnické věci. Vše se nakonec podařilo. Zpátky jsme se vydali procházkou přes park. I přes nepříznivou předpověď počasí nám nakonec svítilo sluníčko.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadélko Jójo v MŠ na Prostředním Poříčí

Radůstky

Dne 8. 3. 2019 k nám opět přijel pan Hakl s Jarními Radůstkami. Pro nemoc paní Ludmily Lujkové vedl celý program sám. Ovšem Liduška dětem nenechala ujít úvodní pohádku, kterou jim nahrála na přehrávač. Poté pokračovaly jazykolamy, rozcvička, tanečky, pantomima a mnohé další. Celý program pan Hakl doprovázel hraním na kytaru. Děti od něj dostaly omalovánku s jarní tématikou a program se jim velice líbil. Děkujme.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Radůstky