Archiv rubriky: Akce MŠ s fotografiemi

Domečku, kdo v tobě bydlí?

Ve čtvrtek 30. 5. 2019 jsme završili náš projekt Domečku, kdo v tobě bydlí? Tentokrát zaměřený na to, kde bydlím já a práci s mojí fotografií. Děti popisovaly vzhled svých domů, co se jim na nich líbí nebo nelíbí. Poté svůj dům kreslily, dokreslovaly postavu a lepily svoji fotografii.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domečku, kdo v tobě bydlí?

„ Sportuj s námi!“

Ve čtvrtek 23. 5. 2019 jsme celé dopoledne strávili na fotbalovém hřišti, kde nás čekalo bohaté sportovní vyžití. Přivezli jsme si s sebou spoustu sportovního náčiní a děti pak měly možnost proběhnout opičí dráhu, zahrát fotbal, přetahovat se lanem, házet míčky apod. Sluníčko nám sice příliš nepřálo, ale i tak se celá akce velmi povedla a děti odcházely vysportované a příjemně unavené.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem „ Sportuj s námi!“

Pastelka

Školní rok utekl jako voda a prázdniny se blíží mílovými kroky. Poslední pastelka se tedy nemohla týkat ničeho jiného, než právě vytouženého dvouměsíčního volna a pobytu u vody. Děti malovaly pomocí vodových barev moře, z tácku vyrobily sluníčko a z barevného papíru poskládaly loďku. Během tvoření děti vyprávěly své nejhezčí zážitky z loňského léta.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pastelka

Radůstky

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 nás opět navštívila naše oblíbená dvojice manželé Ludmila Lujková a Milan Hakl. Radůstky byly tentokrát zaměřené na rodinu, Den matek a jmenovaly se tedy Rodinkové. Opět na děti čekal zábavný a pestrý program. Nechyběla pohádka, ani hádanky, jazykolamy, ani tanečky a rozcvička. Moc děkujeme za milou návštěvu a budeme se těšit na příště.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Radůstky

Besídka ke Dni matek

V úterý 14. května jsme si na odpoledne pro maminky připravili krátkou besídku. Děti maminkám zazpívaly, zarecitovaly i zatančily. Program měl velký úspěch a všichni ze sebe vydali to nejlepší. Hojná účast pak vytvořila nezapomenutelnou atmosféru.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Besídka ke Dni matek

Výlet

V pondělí 6. 5. 2019 jsme se vydali na školní výlet do krás Moravského krasu. Autobus nás nabral před naší MŠ a mohlo se vyrazit. V autobuse na nás čekala MŠ Prostřední Poříčí, která jela s námi. Program jsme zahájili v Domě přírody s programem Putování za kapkou vody. Děti si vyslechly pohádku, prolezly umělou skálu, malovaly obrázek vodou, hrály různé hry a mnoho dalšího. Po skončení programu jsme se vydali navštívit Kateřinskou jeskyni i s paní průvodkyní. Hned na úvod nám pověděla pověst, která se váže k této jeskyni. Během prohlídky jeskyně nám ukázala spoustu zajímavých krápníků např. do tvaru sovy nebo čarodějnice. Dokonce i několikrát celou jeskyni zhasla a my se ocitli v úplné tmě. Děti poznaly jedno z míst, které není daleko, ale určitě stojí za to. Všichni jsme si to užívali.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet

Tvořilka

Ve čtvrtek 2. 5. 2019 proběhla poslední hodina kroužku Tvořilka. S dětmi jsme se chtěli netradičně rozloučit. Připravili jsme pro ně plátěné tašky, které si ony samy pokreslovaly a ozdobovaly fixami na textil. Používaly také foukací fixy, kterými foukaly různé motivy zvířátek, kytiček atd. Taška byly nádherné, děti budou mít vzpomínku a zároveň s ní můžou vyrazit na nákup.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka

Medový den

Jaký je dnes den? MEDOVÝ! V pondělí 27. 5. jsme si povídali o včeličkách, jejich užitku a rozdělení jejich rolí v úlu. Děti sledovaly motivační video na interaktivní tabuli. Poté v rámci výtvarné činnosti tvořily úl obtiskováním bublinkové fólie a korku. Velice zábavná byla pro děti i výroba včeliček z proložek na vajíčka.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Medový den

Čarodějnický rej, aneb Letí bába na koštěti

Čarodějnický rej, aneb Letí bába na koštěti – 30. dubna dopoledne se to v naší MŠ hemžilo samými čarodějnicemi a čaroději. Děti přišly přestrojení v kostýmech a pravý rej mohl nastat. Vzhledem k nepříznivému počasí se akce konala v budově MŠ. Děti zkoušely míchat lektvary (ocet a soda), hrály netopýří kuželky, kočičí závody, házely ropuchou na cíl, tvořily uzlové kouzlo, probíhaly slalom na koštěti a tancovaly tanec s koštětem. Nakonec byly odměněny čarodějnickým vysvědčením.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čarodějnický rej, aneb Letí bába na koštěti

Týden s tříděním odpadu

V týdnu od 22. 4. do 26. 4. 2019 jsme se zaměřili na téma třídění odpadu. Povídali jsme si o významu třídění a o možnostech, které v této oblasti máme. V rámci prezentace na Smart tabuli a během vyrábění plakátů jsme si pak osvojili základní třídění odpadků a barvy kontejnerů k nim patřící. Nechyběla ani procházka k nedalekým kontejnerům naší vesnice, kde jsme si vše vyzkoušeli v praxi.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Týden s tříděním odpadu