Archiv rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi

Prohlídka betlémů v křetínském kostele

Na Tři krále o krok dále – všichni jsme vkročili do nového roku 2020 s chutí a elánem. Abychom si prodloužili vánoční chvíle, navštívili jsme místní kostel a prohlédli si nejenom tradiční křetínský betlém s malým Ježíškem i se Třemi králi – Kašparem, Melicharem, Baltazarem a dalšími postavičkami, ale i zapůjčený netradiční betlém z Rozseče – celý háčkovaný.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prohlídka betlémů v křetínském kostele

Vánoční besídky

Svátečním chvílím v rodině předchází také hezky strávené poslední předvánoční dny našich žáčků ve třídách, ve školní družině i s celou školou. Společné setkání, přání a zpěv koled, hry s novými hračkami v družině i nadílka a hry ve třídách, adventní příběhy – to jsou poslední školní dny před Vánocemi.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční besídky

Druhá třída se připravuje na Vánoce

Jako každá maminka peče, vaří, uklízí a vůbec se stará, aby Vánoce mohly přijít, tak i my jsme přiložili ruku k dílu: napsat seznam, nakoupit, udělat těsto a upéct výborný moučník na vánoční besídku. Už se těšíme, až ochutnáme a užijeme si společně sváteční chvíle.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Druhá třída se připravuje na Vánoce

Vánoční přání v Inf

Vánoční přání vytvořené žáky 5. ročníku:

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční přání v Inf

Sportovní hry: bowlingové klání

V úterý 17. prosince si děti ze sportovních her užily bowlingové klání v Letovicích na Havírně. Někteří si  bowlingovou kouli potěžkali úplně poprvé. Energii si hráči doplňovali malým občerstvením a hlavně se všichni dobře pobavili.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sportovní hry: bowlingové klání

Mikulášská nadílka

V pátek 6. prosince naši školu navštívil svatý Mikuláš. Sice s sebou přivedl i rozverné čerty, ale nakonec jim nedovolil, aby kohokoliv odnesli – sláva, početní stav žactva tedy nezměněn. Všichni se nakonec mohli těšit z nadílky od krásných andílků.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mikulášská nadílka

Vánoční jarmark 2019

Jako každý rok připravila naše školka a škola na první adventní neděli krátké vystoupení a nádherný vánoční jarmark. Ve spolupráci s obcí se též rozsvítil obecní vánoční strom. Velké poděkování patří všem paním učitelkám a šikovným maminkám i dalším přátelům školy a školky, kteří s organizací této krásné akce jakkoliv pomohli. Doufáme, že jsme přispěli k pěkné předvánoční atmosféře. Užijte si všechny společně strávené chvíle a klidný advent.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční jarmark 2019

Pohár o Svitáveckého čápa

Ve středu 16. října 2019 se konal první ročník atletického víceboje žáků 1. stupně, který pořádala ZŠ Svitávka v nové sportovní hale. Osmičlenné soutěžní družstvo se skládalo z žáků 2. – 5. ročníku, vždy dvojice chlapec a dívka. Děti poměřily svoje výkony a síly v hodu medicinbalem, trojskoku, skocích přes švihadlo, hodu na koš, florbalu, driblingu a dalších disciplínách. V mezičase též plnili dovednostní úkoly. Naši žáci obsadili pěkné 5. místo a vedli si velmi dobře. Děkujeme za perfektní organizaci a milé přijetí – těšíme se na další ročník!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohár o Svitáveckého čápa

Prv – 3. ročník, návštěva Letovic

V pondělí 14. října žáci 3. ročníku vyjeli s paní učitelkou za poznáním našeho nejbližšího města. V Letovicích se prošli kolem řeky Křetínky až k soutoku se Svitavou. Navštívili zámecký park a prohlédli si dominanty města – zámek, klášter a kostel. Vlastivědnou vycházku zakončili na náměstí před místní radnicí u sochy T.G. Masaryka.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prv – 3. ročník, návštěva Letovic

Dopravní výchova

Žáci 4. ročníku navštívili dopravní hřiště v Blansku.. Autobusem jsme jeli do Letovic, pak jsme přestoupili na vlak. V Blansku na nádraží jsme vystoupili a šli do kopce na dopravní hřiště. První dvě hodiny jsme se učili a další dvě hodiny jsem jezdili na kole. Moc se nám to líbilo. Umíme dopravní značky, pravidla silničního provozu.

Leona Kotoulková, 4. ročník

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní výchova