Archiv rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi

Besídka pro maminky

V úterý 16. května žáci naší školy se svými učitelkami a učiteli připravili vystoupení pro svoje maminky. Zaplněný sál křetínské sokolovny dokládal, že pozvání přijaly i babičky, tety (dokonce i tatínkové a dědečkové). Dívky a chlapci krásně zpívali, tančili, hráli na flétny a kytary. Největší úspěch jednoznačně sklidili žáci pátého ročníku se svojí velmi vtipnou módní přehlídkou. Všichni se báječně bavili – děkujeme!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Besídka pro maminky

Hmyzovčelí den

Žáci 3. ročníku se zúčastnili Hmyzovčelího dne v ZŠ Vísky. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí z říše hmyzu a včel. Program byl velice zajímavý. Děkujeme.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hmyzovčelí den

Úklid okolí přehrady Křetínky

Po pár letech proběhla opět tradiční akce ke Dni Země – po propršeném víkendu a týdenním odkladu se přesně v sobotu 22.dubna vydala velká parta dobrovolníků a nadšenců uklidit krásné okolí našich obcí. Protože nám přálo počasí, bylo nás opravdu hodně. Za odměnu děti čekala zábava a tombola v lazinovské zátoce.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Úklid okolí přehrady Křetínky

Knihařská dílna

Žáci 2. a 3. ročníku v pátek 21. dubna navštívili Knihařskou dílnu v Boskovicích. Zúčastnili se programu „KNIHAŘSKÝ UČEŇ“:

  • představení knihařského řemesla
  • seznámení s nástroji a stroji, které knihař používá
  • vytvoření originálních výrobků – knížečka na krk, barevný sešit a naučné leporelo s Tovaryšským listem
  • jarmareční píseň O jednom knihaři

Žákům se program velice líbil. Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Knihařská dílna

Velikonoce – besedy

Těšíme se na Velikonoce – na prázdniny, na mazance a beránky, holky budou barvit vajíčka a kluci upletou pomlázky a vyrazí na koledu. Ale proč? Tajemství VELKÉ NOCI a všech okolností kolem největších křesťanských svátků osvětlila menším dětem paní lektorka Jitka Muchová a starším žákům pan farář Michal Polenda.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velikonoce – besedy

Pohádka o nezbedných kůzlátkách

Veselá pohádka o kůzlátkách pobavila děti ze školky, ale také naše kamarády z 1. třídy. Koza Józa měla pět kůzlátek. Ale byly to neposluchy a pěkní uličníci. A vlk Plk? Vymýšlel léčky, navštívil kováře, mlynáře, jenom aby přelstil kůzlátka. V závěru pohádky, kde nechyběla ani správná rozcvička, se vlk zamyslel, jak by mohl svoje špatné chování napravit a polepšit se.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohádka o nezbedných kůzlátkách

Beseda se záchranáři

V pondělí 27.2.2023 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili besedy se záchranáři z Oblastního spolku Českého červeného kříže Blansko.
Během praktických ukázek si děti mohly vyzkoušet kardiopulmonální resuscitaci, práci s AED, jednoduchou obvazovou techniku a samozřejmě se seznámily se základy první pomoci. Záchranáři dětem osvěžili telefonní čísla 150, 155, 158 a 112 tísňového volání a nově je seznámili s mobilní aplikací Záchranka.
Beseda byla jistě pro všechny účastníky užitečnou a zajímavou zkušeností.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Beseda se záchranáři

Přespávačka

Jaké to je, být přes noc ve škole si vyzkoušeli čtvrťáci. A proč?
Protože si uspořádali karneval s přespáním.
Ve třídě se to hemžilo strašidly, princeznami a dokonce nás navštívila jedna havajská tanečnice.
Hráli jsme různé hry, u kterých jsme se nejen pobavili, ale hlavně náramně nasmáli. Kdo chtěl, zúčastnil se i karaoke.
Paní učitelka nám k večeři připravila francouzské palačinky, při kterých jsme samozřejmě pomáhali. Pozvali jsme i paní ředitelku. Ta nás za odměnu provedla celou školou, a tak jsme navštívili i místa, do kterých jako žáci nemáme vůbec přístup.
Večer se naše třída proměnila na velikou ložnici a po důkladné hygieně jsme všichni zalezli do spacáků a koukali na pohádku.
Spát se někomu nechtělo, ale nakonec usnuli i ti největší nespavci.
Ráno nás probudili první sluneční paprsky, a tak jsme si dali snídani a šli hrát ještě nějaké hry, než si nás rodiče vyzvedli.
Už se těšíme na další přespávačku!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přespávačka

Preventivní programy

Brněnská společnost Podané ruce se zaměřuje na prevenci a léčbu rizikového chování – s programy pro žáky naší školy přijely paní lektorky 23. února. Žáci se dozvěděli, jak nejlépe fungovat ve třídě, aby bylo všem dobře a dokázali spolupracovat jako tým. Starší si uvědomili, jaká rizika čekají na člověka při nadměrném používání všech moderních technologií – mobilů, tabletů a počítačů. Nejstarší žáci pracovali se svými emocemi a učili se je vědomě projevovat a ovládat.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Preventivní programy

Taneční oddělení ZUŠ – vystoupení pro žáky

Konec plesové sezony nám zpříjemnily dívky z tanečního oddělení pod vedením paní učitelky Moniky Ošlejškové. Ladné pohyby děvčat, krásné kostýmy a taneční hudba byly pro nás všechny pěkným uměleckým zážitkem.

Fotografie a videa naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Taneční oddělení ZUŠ – vystoupení pro žáky