Archiv rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi

Dům přírody Blansko

V pátek 24.5. jsme se s žáky naší školy vypravili do Blanska do Domu přírody. Žáci byli rozděleni na dvě skupiny. 1. a 2. ročník měl připravený program Den s netopýrem. První část programu byla v učebně a druhá probíhala v terénu. Děti si uvědomovaly, že jsou netopýři užiteční a formou her i soutěží se seznámily s tím, jak prožívá netopýr den i rok.  Při hrách využily všechny smysly a v lesích krasového žlebu prozkoumaly, kde všude mohou netopýři pobývat. Děti 3.,4.,5.,ročníku čekal program Příběh Moravského krasu, který se odehrávat v expozici Domu přírody.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dům přírody Blansko

Besídka pro maminky

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Besídka pro maminky

Zápis do ZŠ

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zápis do ZŠ

Recitační soutěž

Dne 28. 3. 2019  byla recitační soutěž. Děti byly rozděleny na dvě kategorii – mladší (1. a 2. ročník) a starší (3. – 5. ročník). V porotě byla naše paní ředitelka, paní Kobylková, paní Minářová a paní Janků. Po recitování porota vyhlásila výsledky. (Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Recitační soutěž

Edukativně-stimulační skupiny pro předškoláky

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Edukativně-stimulační skupiny pro předškoláky

Výuka plavání

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výuka plavání

Divadlo Radost

Ve čtvrtek 21. března se všichni žáci zúčastnili divadelního představení v Divadle Radost v Brně. Měli možnost vidět komedii s utrženým sluchátkem MACH A ŠEBESTOVÁ. Žákům se představení velmi líbilo.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo Radost

Beseda o divadle

Dne 19. 3. 2019 jsme měli besedu o divadle. Vedla ji paní Pavla Novotná z Prostředního Poříčí. Pracuje ve spolku OKO. Dozvěděl jsem se, že v divadle pracuje více lidí např: režisér, scénárista, scénograf, maskérna, kosmetička, zvukař, osvětlovač, orchestr, inspicient. Jsem rád, že jsme měli tuto besedu. Hrozně se mi to líbilo.

Tomáš Kotoulek, 5. ročník

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Beseda o divadle

Veselé zoubky

1. března 2019 jsme se s dětmi 1. ročníku zapojili do dm preventivního programu Veselé zoubky. Povídali jsme si, jak zoubky fungují, rostou, mění se. Samozřejmě také i o tom,co je zubní kaz, jak vzniká i o tom, jak vzniku zubního kazu máme předcházet. Podívali jsme se na krátký film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, probrali správné čištění zoubků a výběr zubního kartáčku i pravidelné návštěvy u zubního lékaře. Děti vypracovaly v pracovním sešitku různé úkoly a za odměnu dostaly dárek- preventivní balíček zaměřený na péči o dětský chrup, ze kterého měly radost. S programem byly děti spokojeny a líbil se jim. Děkujeme dm drogerii za tuto akci.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Veselé zoubky

EVVO výukový program: Papír je pomletý les

Ve čtvrtek 28.2.2019 k nám do školy přijela paní Ing. Zora Rýparová z Rezekvítku s programem Papír je pomletý les. Děti si poslechly příběh stromu a poté si vytvářely svůj vlastní les. Pomocí hmatu a čichu rozpoznávaly dary a krásy lesa. Dozvěděly se, že v každodenním životě lze svým jednáním předcházet přílišnému kácení lesů. Zjistily, z čeho se papír vyrábí a k čemu se starý papír lze dále využít. Na závěr si děti v recyklační dílně vytvořily svůj ruční papír, který si mohly vzít domů.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem EVVO výukový program: Papír je pomletý les