Archiv rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi

Škola nás baví

První vysvědčení je rozdáno. Protože krásně čteme, snažíme se pěkně psát perem do písanky a rádi počítáme, zasloužíme si samé jedničky. Od prvního školního dne – 1. září – uplynula dlouhá doba a my jsme se naučili spoustu nových dovedností. Ať se všem daří stejně dobře i v druhém pololetí!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Škola nás baví

Návštěva předškoláků

Ve středu 11. ledna jsme v základní škole přivítali vzácnou návštěvu – děti z naší mateřské školy s paní učitelkami. Předškoláci nahlédli do velkého a zajímavého světa plného písmenek, čísel a hlavně kamarádů z první třídy. Prvňáčci se o předškoláky vzorně postarali a dokonce jim k práci půjčili svůj slabikář – společně se pak radovali ze získaných jedniček. Mladší děti si mezitím vyzkoušely hry, hračky a stavebnice z naší družiny. Doufáme, že se všem ve škole líbilo a společné dopoledne si náležitě užili!

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva předškoláků

Vánoční besídka v 1. třídě

Poslední chvilky před vánočními prázdninami jsme si v první třídě zpříjemnili hrou na kytaru, společným poslechem i zpěvem koled a vánoční tombolou – každého potěšil malý dáreček.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční besídka v 1. třídě

Sportovní hry – bowling

Žáci základní školy navštěvující kroužek SPORTOVNÍ HRY se ve středu 21. prosince vypravili autobusem do Letovic na Havírnu na bowlingové klání. Trenér děti rozdělil do dvou družstev. Chlapci i dívky hráli se zápalem a kalorie doplňovali hroznovou limonádou a brambůrkami. Všichni první být nemohli, ale rozhodně nechyběla snaha. Naši sportovci podali úctyhodné výkony a odpoledne si skvěle užili.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sportovní hry – bowling

Beseda o Vánocích

Proč slavíme Vánoce? Co víme o narození Ježíška? Kdo byli jeho rodiče? Kdo to byli Tři králové? Kde a kdy se to všechno stalo? Odpovědi na tyto otázky se žáci naší školy dozvěděli v besedách, které proběhly v jednotlivých třídách. Nepochybně to bylo krásné zahájení vánočního období, na které se celý rok těšíme.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Beseda o Vánocích

Vánoční příběh o narození Jezulátka

Poslední adventní dny a to předlouhé čekání na Ježíška dětem z mateřských škol – Prostřednopoříčské i Křetínské – a také žáčkům prvního ročníku zpříjemnilo hudební divadélko O narození Jezulátka. Překrásné písničky, pohybové hry a aktivity i půvabný vánoční příběh se všem velmi líbil. Děkujeme za pozvání, příjemné pohoštění, moc jsme si to užili!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční příběh o narození Jezulátka

Mikulášská nadílka v ZŠ

V pondělí 5. prosince všechny děti s napětím a malou dušičkou čekaly, jestli přijde…. A on přišel!  A nebyl sám – naděloval s andílky i čerty dětem – těm malým i větším, zkrátka všem!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mikulášská nadílka v ZŠ

Rozsvícení vánočního stromu

První adventní neděle patřila (opět po covidové odmlce) společné akci, kdy se děti z mateřské školky a základní školy sešly, aby rozsvítily obecní vánoční strom a svým vystoupením zahájily krásný adventní čas.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rozsvícení vánočního stromu

1. ročník – jablíčkový den

Podzim pomalu končí, úroda je sklizena a nezbývá než jednotlivé plody našich zahrad zpracovat a využít…..  Jablka zelená, žlutá a červená, sladký mošt a výborný štrúdl – to vše čekalo v pátek 18. 11. na prvňáčky. Také uvolňovací cviky, hádanky, příklady, vybarvování, cvičení, písničky i pohádka. Na závěr tohoto projektového dne vlastnoručně vyrobená medaile a překvapení celého dne – slabikář pro začínající čtenáře.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 1. ročník – jablíčkový den

5. ročník v knihovně

V pátek 19. listopadu navštívil pátý ročník knihovnu v Letovicích, kde se zúčastnil besedy na téma „Detektivka“. Žáci si prohlédli dětské knihy s detektivní zápletkou, popisovali postavu detektiva, luštili šifru i určovali pachatele. Celá akce měla velký úspěch a děti se do místní knihovny budou určitě rádi vracet.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5. ročník v knihovně