Archiv rubriky: Aktuality

Distanční výuka 1. – 4. ročník v týdnu od 6. 12. do 10. 12. 2021

Z důvodu vysokého výskytu onemocnění COVID 19 a nařízené karanténě u žáků a učitelů v těchto třídách (1. – 4. ročník) bude příští týden probíhat distanční výuka.

Rozvrh distanční výuky: Online výuka – rozvrh do 10.12.

Žáci 5. ročníku pokračují v prezenční výuce ve škole.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Distanční výuka 1. – 4. ročník v týdnu od 6. 12. do 10. 12. 2021

Karanténní opatření v 1., 2., 3. i 4. ročníku – důležité

Vzhledem k tomu, že vyhodnocení žáci ZŠ Křetín, 1. i 2. i 3. i 4. třída, byli do dne 1.12.2021 v kontaktu s osobami, které jsou COVID-19 pozitivní, byly epidemiologickým šetřením shledány důvody pro karanténní opatření na minimálně  7 dní od data posledního kontaktu.

Povinnost podrobit se karanténě a RT-PCR testování  se nevztahuje na osoby, kterým uplynulo nejméně 14 dní od ukončení očkování, a na osoby, které prodělaly onemocnění Covid-19 v době ne delší než 180 dní od data diagnostického pozitivního testu.

Karanténní opatření zahrnují:
domácí karanténu minimálně po dobu 7 dnů, tedy do 8.12.2021 včetně (dle data posledního kontaktu) a vyšetření RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 v rozmezí 5. až 7.dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Pokud bude osoba v karanténě bez klinických obtíží a výsledek RT-PCR z odběru bude negativní, karanténa končí po uplynutí 7. dne (včetně) od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Pokud osoba v karanténě nepodstoupí RT-PCR ani v období 7. – 14. dne od data posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou a bude bez klinických příznaků, ukončí se karanténní opatření po 14 dnech od posledního kontaktu.

Po zadání kontaktu (žáka nebo pedagoga) do databáze karantén, je na poskytnuté telefonní číslo odeslána automatická sms s odkazem na sebetrasující formulář. Po jeho řádném vyplnění je dotyčnému automaticky vygenerována e-žádánka na PCR test. Dle nabídky různých odběrových míst lze absolvovat odběr výtěrem z nosu, z krku, vyplivnutím slin do zkumavky či výtěrem pod jazykem. Odběrové místo, kde si vytvoříte  rezervaci, a způsob odběru si volíte sami. Na způsobu odběru se domlouvejte vždy na samotném odběrovém místě.
Dle § 2 odst.7 z. č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, se nepřipouští možnost volby a individuálního rozhodování u koho test provést a u koho nikoli.

Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci bez návštěv osob, které nebydlí ve společné domácnosti. Není možné odcházet na mimoškolní aktivity apod. Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu…), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (přetrvávající vysoké horečky, ztížené dýchání apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní službu nebo linku 155 a předat informaci o probíhající karanténě.

Karanténa se týká pouze osoby, která byla v úzkém kontaktu s danou pozitivní osobou, netýká se rodinných příslušníků. Ti se považují za „kontakty kontaktů“ a pouze v případě pozitivního RT-PCR testování  by byla činěna další opatření i u nich.

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na ředitelku školy.

Mgr. Petra Procházková  mobil: 736 484 626

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Karanténní opatření v 1., 2., 3. i 4. ročníku – důležité

Testování žáků ZŠ

V pondělí 6.12. 2021 budou žáci 5. ročníku ihned po příchodu do školy otestováni.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Testování žáků ZŠ

PROSINEC v MŠ

  • Předškolák
  • Tanečky
  • Čertí školka + mikulášská nadílka
  • Tvořilka 8. 12.
  • Polytechnická výchova – vánoční pečení
  • Už jsou tu Vánoce – relace do rozhlasu
  • Vánoce ve školce (stromeček, nadílka, koledy, tradice)
Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PROSINEC v MŠ

Platby školného v MŠ ve školním roce 2021/2022

Informace pro rodiče – školné

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Platby školného v MŠ ve školním roce 2021/2022

Změna ceny stravného

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Změna ceny stravného

MŠ – distanční vzdělávání

Níže naleznete náměty pro dobrovolné aktivity s předškoláky – a nejen s nimi.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MŠ – distanční vzdělávání

Projekt Recyklohraní

Naše škola se zapojila do Podzimní kampaně ve sběru baterií. Umístili jsme se na 2. místě v Jihomoravském kraji. Získali jsme poukázky na nákup zboží v hodnotě 1 500 Kč v nákupním řetězci Kaufland. Celá zpráva k přečtení zde.

Kraj Pořadí Odměna Škola kg/žák
Jihomoravský kraj 1. místo 3 000 Kč Základní škola Jabloňany, okres Blansko 1,080
Jihomoravský kraj 2. místo 1 500 Kč Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko 1,078
Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projekt Recyklohraní

Školní družina – omluvný list

Omluvný list do školní družiny

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní družina – omluvný list

Informace pro rodiče dětí z MŠ – především pro předškoláky

Co může mateřská škola udělat pro děti a rodiče

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Informace pro rodiče dětí z MŠ – především pro předškoláky