Archiv autora: admin

Mimořádné opatření

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mimořádné opatření

Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Vážení rodiče předškoláků,

zápis k povinné školní docházce proběhne v souladu s právními předpisy a s mimořádným opatřením vlády, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, na naší škole v úterý 7. dubna 2020, a to bez osobní přítomnosti dětí ve škole.  Proběhne pouze formální část zápisu.

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání je možné doručit následujícími způsoby:

• do datové schránky školy (každá škola má svou datovou schránku),
  • e-mailem s elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!),
  • poštou,
  • osobním podáním v ředitelně školy.

V případě osobního podání si prosím telefonicky rezervujte čas, budu se Vám individuálně věnovat. Žádost o přijetí nebo žádost o odklad je možné si z přiložených souborů vytisknout a vyplnit doma.

Děkuji za spolupráci a těším se na Vás.

Mgr. Petra Procházková, ředitelka školy

ŽÁDOST O PŘIJETÍ DÍTĚTE K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ v doc.

ŽÁDOST O PŘIJETÍ DÍTĚTE K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ v pdf.

ŽÁDOST O ODKLAD ŠKOLNÍ DOCHÁZKY v doc.

ŽÁDOST O ODKLAD ŠKOLNÍ DOCHÁZKY v pdf.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Aktuální informace pro rodiče dětí navštěvujících MŠ

• Z důvodu pokračujícího nouzového stavu a prodloužení preventivních opatření (zejména omezení volného pohybu) na území ČR počítejte s uzavřením mateřské školy nejméně do Velikonoc (polovina dubna 2020). Dále vás budeme včas informovat.  Ošetřovné na děti je možné si vyzvednout u ředitelky školy (po telefonické domluvě). Mobil 736 484 626.

• Zápis do 1. ročníku základní školy se uskuteční v plánovaném termínu – tedy v úterý  7. dubna 2020 – v budově ZŠ, ale bez přítomnosti dětí. Prosím všechny rodiče, aby se telefonicky domluvili na konkrétní hodině. Docílíme tak minimálního kontaktu osob.

• Skupinky pro předškoláky s největší pravděpodobností již pokračovat nebudou, peníze za polovinu lekcí vám budou vráceny.

• Zápis do mateřské školy pro školní rok 2020/2021 bude vyhlášen v květnu, všechny informace budou včas zveřejněny na webových stránkách školy a obce.

V případě dotazů se obracejte na ředitelku školy. Mgr. Petra Procházková, mobil 736 484 626

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Aktuální informace pro rodiče dětí navštěvujících MŠ

ZŠ: ÚKOLY

Úkoly pro žáky ZŠ najdete v nové záložce na hlavní liště nahoře.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZŠ: ÚKOLY

ŠIJEME NA ŠICÍM STROJI

V měsíci únoru jsme se pustili do šití na šicím stroji, který jsme dostali z projektu MAP a MAS Boskovice. Děti se seznámily se strojem, jeho hlavními částmi a hlavně BYLY POUČENY O BEZPEČNOSTI. Poté se mohly pustit do práce. Nejprve šijeme na papír, a to libovolným způsobem nebo obšíváním jednotažky. Děti stroj neuvěřitelným způsobem nadchl. I ten kdo nešil, tak to napjatě pozoroval. Děti si budou stroj postupně omakávat a snad zvládneme ušít malé překvapení pro maminky na Den matek.

Fotografie na naleznete zde.

Video: https://drive.google.com/file/d/1KFX_Zp6rjlTWywJGSbOdZ6JWzfuEM0lx/view?usp=sharing

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ŠIJEME NA ŠICÍM STROJI

KARNEVAL

Ve čtvrtek 27. 2. proběhl v mateřské škole KARNEVAL. Děti ráno přicházely v nejrůznějších maskách a čekalo je dopoledne plné zábavy, her a soutěží. Děti tancovaly balónkový tanec, hrály židličkovanou, hry s padákem, skládaly puzzle, navlékaly korálky a spoustu dalšího. Nakonec všechny děti dostaly diplom za krásnou masku a odměnu za účast a snahu při soutěžích.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem KARNEVAL

Dětská léčebna

V úterý 25. 2. jsme se dětmi navštívili Dětskou léčebnu Křetín, kde nás přivítaly milé sestřičky. Děti navštívily mořskou lázeň, kde 10 minut dýchaly slanou páru. Místnost je  barevně osvícená, takže si ji děti vždy velice užívají. Děti si také zacvičily ve vybavené tělocvičně, kde na ně čekala překážková dráha. Moc děkujeme za možnost návštěvy!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dětská léčebna

POHÁDKOVÉ RADŮSTKY

Ve středu 12. 2. proběhly POHÁDKOVÉ RADŮSTKY. Manželé Milan Hakl a Ludmila Lujková si pro děti připravili pohádku, rozcvičku, pohádkové hádanky a rýmy, tanečky a relaxaci. Nakonec děti dostaly omalovánku a malou sladkou odměnu. Děkujeme.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem POHÁDKOVÉ RADŮSTKY

Taneční vystoupení

V úterý 11. 2. na nás čekalo taneční vystoupení děvčat ze Základní umělecké školy Letovice, které je pod vedením paní učitelky Moniky Ošlejškové. Program byl velice pestrý, skládal se z nejrůznějších skladeb (pochody, country, improvizovaný tanec, …). Navštívily nás také některé třídy ze základní školy. I děti z MŠ byly uchvácené choreografii a nádhernými kostýmy. Moc děkujeme!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Taneční vystoupení

Vystoupení tanečního oddělení v MŠ

Úterní dopoledne dětem v MŠ a žáčkům první i druhé třídy zpříjemnila paní učitelka Monika Ošlejšková, která s děvčaty navštěvujícími její taneční oddělení secvičila krásné taneční představení. Měli jsme možnost zhlédnout tanec moderní, scénický, lidový i country. Děkujeme dívkám mladším i starším a těšíme se na další vystoupení.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vystoupení tanečního oddělení v MŠ