Archiv autora: admin

Mikulášská nadílka

V pátek 6. prosince naši školu navštívil svatý Mikuláš. Sice s sebou přivedl i rozverné čerty, ale nakonec jim nedovolil, aby kohokoliv odnesli – sláva, početní stav žactva tedy nezměněn. Všichni se nakonec mohli těšit z nadílky od krásných andílků.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mikulášská nadílka

Vánoční jarmark 2019

Jako každý rok připravila naše školka a škola na první adventní neděli krátké vystoupení a nádherný vánoční jarmark. Ve spolupráci s obcí se též rozsvítil obecní vánoční strom. Velké poděkování patří všem paním učitelkám a šikovným maminkám i dalším přátelům školy a školky, kteří s organizací této krásné akce jakkoliv pomohli. Doufáme, že jsme přispěli k pěkné předvánoční atmosféře. Užijte si všechny společně strávené chvíle a klidný advent.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi, Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční jarmark 2019

Vánoční dílna

V úterý 26. 11. proběhla vánoční dílna s rodiči. Tvořili jsme adventní věnce a svícny na vánoční jarmark. Myslím, že se nám velice dobře podařilo navodit vánoční náladu a strávili jsme příjemné odpoledne. Děkujeme všem zúčastněným maminkám za pomoc.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční dílna

ZŠ: UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Oznamujeme rodičům, že v lednu 2020 bude zahájen plavecký výcvik žáků 2., 3. a 4. ročníku. První plavání proběhne ve čtvrtek 9.1.2020 (dále pak vždy čtvrtky až do konce března – 10 lekcí).  Podrobnosti obdržíte před vánočními prázdninami, ale zajistěte prosím včas případné ošetření bradavic (infekční onemocnění). Děkujeme za spolupráci.

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZŠ: UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Projekt: USNUL VRABEC ZA KOMÍNEM – PTAČÍ ŘÍŠE

Ve čtvrtek 21. 11. děti pracovaly na projektu – USNUL VRABEC ZA KOMÍNEM – PTAČÍ ŘÍŠE. S dětmi jsme se zaměřili na pomoc ptáčkům v zimě – Jak jim pomáháme? Co jim dáváme do krmítka?. Děti poslouchaly motivační pohádku O Ptáčcích, popisovaly obrázky (barva, druh), hrály hru na rozvoj prostorové orientace – Kam poletíš ptáčku?. Nakonec modelovaly ptáčky z hmoty, která na vzduchu uschne, a ptáčky si dozdobily peřím. Ptáčci už sedí na našem krmítku v mateřské škole, kam jsme jim s dětmi dali i slunečnicová semínka.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projekt: USNUL VRABEC ZA KOMÍNEM – PTAČÍ ŘÍŠE

Divadlo JOJO

Opět jsme zavítali za našimi kamarády do mateřské školy na Prostřední Poříčí, a to v úterý 12. 11. Ráno jsme se vydali autobusem. Tentokrát na nás čekala, od divadélka Jójo, Rampouchová pohádka. Děti byly vtaženy do děje formou různých aktivit, což se jim velice líbilo. I přes nepřízeň počasí jsme cestu do Křetína zvládli pěšky.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo JOJO

PODZIMNÍ TVOŘILKA

Ve čtvrtek 7. 11. se konala první PODZIMNÍ TVOŘILKA. Děti, za pomoci paní učitelky, tvořily ježky ze šišek. Nejprve obmotávaly kužele jutovým provázkem, pak lepily na ježka šišky a nakonec si celý výrobek dozdobily. Ježci se dětem moc povedli a určitě jim posloužily jako dekorace do jejích pokojíčků.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PODZIMNÍ TVOŘILKA

Dýňové světýlko

S dětmi jsme ve čtvrtek 31. 10. slavili Halloween, vydali jsme se za dýňovým světýlkem. Děti si vydlabávaly dýně, které s paní učitelkou potom vyřezávaly. Tvořili jsme nejrůznější strašáky a zvířátka. Další ráno nám dýně rozzářily celou hudbu a navodily nám tu správnou atmosféru.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dýňové světýlko

Dráček z přírodnin 21. 10. – 22. 10. (rozvoj představivosti a fantazie)

Děti poslouchaly motivační pohádku Vláďův drak. Také pracovaly s motivem draka i při jiných činnostech (např. v Předškolákovi). Hlavním úkolem bylo poskládat draka z přírodnin (šišky, listy, oříšky, šípky atd.) a poté draka slepit a nalepit na šablonu. I při pobytu venku jsme na draky nezapomněli. Děti si zahrály na draky při DRAČÍCH ZÁVODECH s krepovým papírem (červení draci, zelení a modří draci).

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dráček z přírodnin 21. 10. – 22. 10. (rozvoj představivosti a fantazie)

ŘÍJEN 2019

V říjnu jsme si povídali, co sklízíme na podzim ze zahrádky. Učili jsme se poznávat zeleninu a ovoce podle chuti, vůně a hmatu. Pozorovali jsme proměnu přírody a využívali jsme listy a plody pro naše tvoření. Ke dni stromů jsme poznávali stromy podle siluety. Vyráběli jsme draky a vyřezávali strašidelnou dýni.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ŘÍJEN 2019