Archiv autora: admin

ČERVEN 2019

Červen byl pro nás plný zábavy, protože jsme došli do „Komnaty sportu a her“. Oslavili jsme MDD stopovanou, na které jsme se vydali po stopách HOBITA BILBOA. Hledali jsme na mapě místa, která v létě s rodiči navštívíme, vyráběli chobotnice a motýly, s nimi jsme zdobili družinu. Většinu času jsme trávili v lese nebo na hřišti, kde jsme hráli různé hry a stavěli úkryty. Poslední týden jsme se rozloučili s páťáky a popřáli jim mnoho úspěchů na druhém stupni. A pak už HURÁ NA PRÁZDNINY.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČERVEN 2019

Školní výlet Na Veveří

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní výlet Na Veveří

Den otců

Nejen maminky mají svůj svátek. I tatínkové takový den mají. Slavíme ho každý rok 16. června. A proto děti tatínkům vyrobily papírovou kravatu, jako dárek. O tatíncích jsme si také celý den vykládali.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den otců

Pohádková slavnost

Ve čtvrtek se na zahradě naší MŠ konala Pohádková slavnost. Děti předvedly krátké hudebně pohybové pásmo, které bylo na téma „Loučení s mateřskou školou“. Následně byly děti, které odchází do školy, královnou a princeznami opasovány na školáčky. Dostaly trička, šerpy, knihu, školní tašky plné překvapení. Teď už zbývá popřát dětem hodně úspěchů do školy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohádková slavnost

Turnaj „Po stopách rytíře z Rumberka“

V pátek 7. 6. 2019 proběhl 2. ročník vědomostního a dovednostního turnaje pro malotřídní školy s názvem „Po stopách rytíře z Rumberka“, který uspořádala  ZŠ a MŠ Deštná. Turnaj proběhl v areálu školy a jejího okolí, na hřišti TJ Sokol Deštná, výletišti SDH Deštná a v dalších částech obce Deštná. Postupovalo se po osmi stanovištích k cíli – na místo, kde stával hrádek Rumberk. Klání se zúčastnila za každou školu jedna čtyřčlenná družina, složená z rytířů a rytířek. Celkem soutěžilo z osmi škol 32 žáků, ostatních 55 žáků si trasu vyzkoušelo projít během turnaje tak, aby nenarušovali soutěžení. Na rytířské klání dohlíželo 50 rozhodčích (učitelé, rodiče, bývalí žáci naší ZŠ a MŠ a přátelé naší školy).

Celý den byl ve znamení spolupráce čtyř generací. (Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Turnaj „Po stopách rytíře z Rumberka“

Divadlo Úsměv

Ve středu 5. 6. k nám opět přijelo divadélko Úsměv, které nám zahrálo pohádku Kouzelné slůvko. Děti pomáhaly Kubíčkovi, který všechna kouzelná slovíčka zapomněl, si vzpomenout. V divadélku si také zahrála jeho sestřička a jeho babička. Divadélko bylo plné písniček a zábavy. Děkujeme.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo Úsměv

Zápis do MŠ Křetín pro školní rok 2019/2020

Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí dítěte do MŠ

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zápis do MŠ Křetín pro školní rok 2019/2020

Indiánská stezka ke dni dětí

V pondělí 3. 6. 2019 jsme se proměnili ve čtyři indiánské kmeny, které měly za úkol projít náročnou stezkou a získat tím dýmku míru. Všichni indiáni si také zkusili jízdu na poníkovi Hipovi, kterého nám přivezla a zapůjčila paní Derflerová. Celé dopoledne se neslo v dobrodružném duchu a děti si na památku odnesly indiánskou čelenku a náhrdelník.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Indiánská stezka ke dni dětí

4. křetínská sportovní olympiáda

V pátek 31.  května ke Dni dětí zorganizoval Jan Alexa s paní učitelkou Báčovou sportovní olympiádu. Žáci byli organizačně rozděleni do čtyř kategorií a závodili v osmi disciplínách (běh 50 m, běh 200 m mladší, 400 m starší, hod míčkem, skok z místa, kuželky, překážková dráha, skákání v pytli, florbal). Jako na každé olympiádě, tak ani na té křetínské, nechyběly sliby rozhodčích a závodníků, vlajka, oheň a hymna. Veselou sportovní náladu doplnilo krásné slunečné počasí.

Děkujeme Obecnímu úřadu Křetín a paní Boucníkové, Janě Trčkové, Markétě Procházkové, Jakubovi Pospíšilovi a Filipu Bačovskému za pomoc při organizaci.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 4. křetínská sportovní olympiáda

Domečku, kdo v tobě bydlí?

Ve čtvrtek 30. 5. 2019 jsme završili náš projekt Domečku, kdo v tobě bydlí? Tentokrát zaměřený na to, kde bydlím já a práci s mojí fotografií. Děti popisovaly vzhled svých domů, co se jim na nich líbí nebo nelíbí. Poté svůj dům kreslily, dokreslovaly postavu a lepily svoji fotografii.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domečku, kdo v tobě bydlí?