Archiv autora: admin

Dýňové světýlko

S dětmi jsme ve čtvrtek 31. 10. slavili Halloween, vydali jsme se za dýňovým světýlkem. Děti si vydlabávaly dýně, které s paní učitelkou potom vyřezávaly. Tvořili jsme nejrůznější strašáky a zvířátka. Další ráno nám dýně rozzářily celou hudbu a navodily nám tu správnou atmosféru.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dýňové světýlko

Dráček z přírodnin 21. 10. – 22. 10. (rozvoj představivosti a fantazie)

Děti poslouchaly motivační pohádku Vláďův drak. Také pracovaly s motivem draka i při jiných činnostech (např. v Předškolákovi). Hlavním úkolem bylo poskládat draka z přírodnin (šišky, listy, oříšky, šípky atd.) a poté draka slepit a nalepit na šablonu. I při pobytu venku jsme na draky nezapomněli. Děti si zahrály na draky při DRAČÍCH ZÁVODECH s krepovým papírem (červení draci, zelení a modří draci).

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dráček z přírodnin 21. 10. – 22. 10. (rozvoj představivosti a fantazie)

Pohár o Svitáveckého čápa

Ve středu 16. října 2019 se konal první ročník atletického víceboje žáků 1. stupně, který pořádala ZŠ Svitávka v nové sportovní hale. Osmičlenné soutěžní družstvo se skládalo z žáků 2. – 5. ročníku, vždy dvojice chlapec a dívka. Děti poměřily svoje výkony a síly v hodu medicinbalem, trojskoku, skocích přes švihadlo, hodu na koš, florbalu, driblingu a dalších disciplínách. V mezičase též plnili dovednostní úkoly. Naši žáci obsadili pěkné 5. místo a vedli si velmi dobře. Děkujeme za perfektní organizaci a milé přijetí – těšíme se na další ročník!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohár o Svitáveckého čápa

Divadlo Úsměv

V úterý 15. 10. k nám zavítalo tradiční divadélko Úsměv, které zahrálo pohádku Naše rodina. Do pohádky se zapojily i děti, pomáhaly Zdravěnce a Kubovi urychlit čas při čekání na rodiče. Poté co Zdravěnka a Kuba zjistili, že rodiče stále  nemají čas, rozhodli se utéct přes les k babičce. Představení mělo plno ponaučení, které děti poznaly.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo Úsměv

Prv – 3. ročník, návštěva Letovic

V pondělí 14. října žáci 3. ročníku vyjeli s paní učitelkou za poznáním našeho nejbližšího města. V Letovicích se prošli kolem řeky Křetínky až k soutoku se Svitavou. Navštívili zámecký park a prohlédli si dominanty města – zámek, klášter a kostel. Vlastivědnou vycházku zakončili na náměstí před místní radnicí u sochy T.G. Masaryka.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prv – 3. ročník, návštěva Letovic

Putování veverky Zrzečky

Ve středu 9. 10. 2019 proběhla odpolední akce s rodiči „PUTOVÁNÍ ZA TAJEMSTVÍM OŘÍŠKU VEVERKY ZRZEČKY“. Na děti v parku čekala stezka, kde pomáhaly veverce Zrzečce s přípravou na zimu. Čekalo je deset úkolů např. počítání oříšků, přiřazování listů ke stromům, poznávání zvířátek, oříškový slalom a spoustu dalších. Každý splněný úkol si děti poznačily ve své kartičce. Pokud splnily všechny úkoly, čekala na ně odměna od veverky – oříšková medaile. VELKÉ DÍKY PATŘÍ TAKÉ SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ KŘETÍN, kteří celou akci podpořili a zdarma dětem zajistili občerstvení. Zábavné odpoledne se, i za nepřízeň počasí, velice vydařilo.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Putování veverky Zrzečky

Projekt VYPRÁVĚNÍ STARÉHO STROMU

Tento školní rok nás čeká projekt VYPRÁVĚNÍ STARÉHO STROMU. Na podzim se seznamujeme s projektem, sledujeme, jak se barví les, opadávání a tvary listů, co se děje pod stromem a pozorujeme broučky a ostatní živočichy.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projekt VYPRÁVĚNÍ STARÉHO STROMU

Září a říjen v MŠ

V měsíci září a říjnu probíhal v MŠ adaptační režim hlavně nových dětí. S dětmi jsme tvořili a postupně si osvojovali pravidla naší školičky. Zapojujeme, jak řízené, tak spontánní činnosti na rozvoj všech oblastí. Od října se pravidelně připravujeme s dětmi předškolního věku na školní docházku (Předškolák). Začali jsme také kroužek Tanečky.  Proto přikládáme pár fotografií i z běžných činností.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Září a říjen v MŠ

Křetínská pouť

V pátek 4. října si školkové děti užily malou ochutnávku pouťových atrakcí – děkujeme rodině pana Doležala za milé přijetí a vstřícnost. Děti mají báječný společný zážitek.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Křetínská pouť

Dopravní výchova

Žáci 4. ročníku navštívili dopravní hřiště v Blansku.. Autobusem jsme jeli do Letovic, pak jsme přestoupili na vlak. V Blansku na nádraží jsme vystoupili a šli do kopce na dopravní hřiště. První dvě hodiny jsme se učili a další dvě hodiny jsem jezdili na kole. Moc se nám to líbilo. Umíme dopravní značky, pravidla silničního provozu.

Leona Kotoulková, 4. ročník

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní výchova