Archiv autora: admin

Vystoupení tanečního oddělení v MŠ

Úterní dopoledne dětem v MŠ a žáčkům první i druhé třídy zpříjemnila paní učitelka Monika Ošlejšková, která s děvčaty navštěvujícími její taneční oddělení secvičila krásné taneční představení. Měli jsme možnost zhlédnout tanec moderní, scénický, lidový i country. Děkujeme dívkám mladším i starším a těšíme se na další vystoupení.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vystoupení tanečního oddělení v MŠ

Finanční gramotnost s ČSOB

Výuka na podporu finanční gramotnosti s Evou Vízkovou z ČSOB se konala na ZŠ Křetín. A jako motivaci měla paní lektorka vždy pro žáky připravené ceny za správné odpovědi.

V pátek 7. 2. jsme se zúčastnili programu, který se jmenoval Finanční gramotnost s ČSOB. Tento program byl pro 4. a 5. ročník. Výuku vedla paní Eva Vízková. Dozvěděli jsem se mnoho věcí o bankách a penězích. A víte na co se nejvíc půjčuje? Na telefony, dárky a dovolené. V také že v každém bankomatu jsou šuplíky na bankovky s barvami, které nejdou smýt v případě krádeži. Na konci jsme hráli kvíz a hlavní cena byla powerbanka.

Karolína Kotoulková, 4. ročník

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Finanční gramotnost s ČSOB

PČ: Ovocný salát

Žáci čtvrtého a pátého ročníku připravovali ovocný salát.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PČ: Ovocný salát

LEDEN 2020

,,Mrzne, sněží toto zebe, hodně sněhu spadlo z nebe“

Letos nám z nebe mnoho sněhu nespadlo a tak jsme si zasněžili alespoň družinu. Stříhali jsme sněhové vločky, vyráběli lední medvědy, tučňáky a koláže se zimními sporty. Navštívili jsme místní kostel, prohlédli dva krásné betlémy a pověděli si něco o narození Ježíška. Učili jsme se co je minulost, současnost a budoucnost, kreslili dinosaury, létající auta a roboty. Také nás navštívil spisovatel Jiří Wolker Procházka, který nám představil komiksové knihy – Vynálezce Alva.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ŠD s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LEDEN 2020

Vycházka ke krmelci

Celý měsíc leden nás s dětmi v mateřské škole provází tematický celek „Bude zimní hostina“, který je zaměřený na zvířátka v zimě, a to jak se o ně můžeme starat. Děti poznávaly lesní zvířátka a jejich stopy podle obrázků, stavěly krmelec z párátek, tvořily ptáčky na krmítku, hrály nejrůznější pohybové hry např. Na sýkorky a vrabce. A tento celek jsme završili návštěvou krmelce v parku, kam jsme zvířátkům donesly nějaké dobroty. Rovnou jsme navštívili minifarmu dětské léčebny Křetín, kde jsme viděli kozičky a prasátka. Děkujeme.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vycházka ke krmelci

Svět pravěkých lovců

Naše škola navštívila v pátek 24. 1. DŮM PŘÍRODY MORAVSKÉHO KRASU. Program se jmenoval ŽIVOT PRAVĚKÝCH LOVCŮ. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. Povídali jsme si o lidech v pravěku a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Moc se mi to líbilo.

Leona Kotoulková, 4. ročník

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svět pravěkých lovců

Návštěva ZŠ

Ve středu 22. 1. 2020 jsme se vypravili na návštěvu do základní školy. Mladší děti si pohrály ve školní družině, kde objevily spoustu nových a zajímavých hraček a stavebnic. Na předškoláky čekala návštěva první třídy. Děti byly napjaté a plné očekávání, když poprvé zasedly do školních lavic, mezi školáky, které znají z mateřské školy. Paní učitelka se jim představila a vedla s dětmi rozhovor o tom, jak se těší do školy. Také si je vyzkoušela z vědomostí a dovedností, které by jako předškoláci měli umět a znát. Všechny děti říkaly básničky a zpívaly písničku. Nakonec pracovaly na pracovním listu, kde si procvičovaly geometrické tvary a barvy. Moc děkujeme za tuto možnost, děti měly opravdu velký zážitek.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva ZŠ

Přerušení provozu MŠ v době pololetních a jarních prázdnin

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přerušení provozu MŠ v době pololetních a jarních prázdnin

Zdravá 5

20.1.2020 za námi do školky přijela paní s projektem Zdravá 5. Tento program je zaměřený na zdravý životní styl. Děti měly možnost vyzkoušet si nákup zdravých a nezdravých potravin. Snažily se také všechny potraviny správně zařadit do lednice, komory. Celým programem je doprovázela pětice kamarádů, která ukázala, co se s tělem stane, pokud budeme převážně jíst zdravé jídlo nebo nezdravé jídlo. Na závěr si děti mohly vytvořit své vlastní ovocné a zeleninové špízy. Děti byly z celého programu nadšení a ještě dlouho si o něm povídaly. Děkujeme!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravá 5

Prohlídka betlémů v křetínském kostele

Na Tři krále o krok dále – všichni jsme vkročili do nového roku 2020 s chutí a elánem. Abychom si prodloužili vánoční chvíle, navštívili jsme místní kostel a prohlédli si nejenom tradiční křetínský betlém s malým Ježíškem i se Třemi králi – Kašparem, Melicharem, Baltazarem a dalšími postavičkami, ale i zapůjčený netradiční betlém z Rozseče – celý háčkovaný.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prohlídka betlémů v křetínském kostele