Archiv autora: admin

Zápis do MŠ Křetín pro školní rok 2019/2020

Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí dítěte do MŠ

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zápis do MŠ Křetín pro školní rok 2019/2020

Domečku, kdo v tobě bydlí?

Ve čtvrtek 30. 5. 2019 jsme završili náš projekt Domečku, kdo v tobě bydlí? Tentokrát zaměřený na to, kde bydlím já a práci s mojí fotografií. Děti popisovaly vzhled svých domů, co se jim na nich líbí nebo nelíbí. Poté svůj dům kreslily, dokreslovaly postavu a lepily svoji fotografii.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domečku, kdo v tobě bydlí?

Dům přírody Blansko

V pátek 24.5. jsme se s žáky naší školy vypravili do Blanska do Domu přírody. Žáci byli rozděleni na dvě skupiny. 1. a 2. ročník měl připravený program Den s netopýrem. První část programu byla v učebně a druhá probíhala v terénu. Děti si uvědomovaly, že jsou netopýři užiteční a formou her i soutěží se seznámily s tím, jak prožívá netopýr den i rok.  Při hrách využily všechny smysly a v lesích krasového žlebu prozkoumaly, kde všude mohou netopýři pobývat. Děti 3.,4.,5.,ročníku čekal program Příběh Moravského krasu, který se odehrávat v expozici Domu přírody.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dům přírody Blansko

„ Sportuj s námi!“

Ve čtvrtek 23. 5. 2019 jsme celé dopoledne strávili na fotbalovém hřišti, kde nás čekalo bohaté sportovní vyžití. Přivezli jsme si s sebou spoustu sportovního náčiní a děti pak měly možnost proběhnout opičí dráhu, zahrát fotbal, přetahovat se lanem, házet míčky apod. Sluníčko nám sice příliš nepřálo, ale i tak se celá akce velmi povedla a děti odcházely vysportované a příjemně unavené.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem „ Sportuj s námi!“

Pastelka

Školní rok utekl jako voda a prázdniny se blíží mílovými kroky. Poslední pastelka se tedy nemohla týkat ničeho jiného, než právě vytouženého dvouměsíčního volna a pobytu u vody. Děti malovaly pomocí vodových barev moře, z tácku vyrobily sluníčko a z barevného papíru poskládaly loďku. Během tvoření děti vyprávěly své nejhezčí zážitky z loňského léta.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pastelka

Radůstky

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 nás opět navštívila naše oblíbená dvojice manželé Ludmila Lujková a Milan Hakl. Radůstky byly tentokrát zaměřené na rodinu, Den matek a jmenovaly se tedy Rodinkové. Opět na děti čekal zábavný a pestrý program. Nechyběla pohádka, ani hádanky, jazykolamy, ani tanečky a rozcvička. Moc děkujeme za milou návštěvu a budeme se těšit na příště.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Radůstky

Besídka ke Dni matek

V úterý 14. května jsme si na odpoledne pro maminky připravili krátkou besídku. Děti maminkám zazpívaly, zarecitovaly i zatančily. Program měl velký úspěch a všichni ze sebe vydali to nejlepší. Hojná účast pak vytvořila nezapomenutelnou atmosféru.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Besídka ke Dni matek

Besídka pro maminky

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Besídka pro maminky

Výlet

V pondělí 6. 5. 2019 jsme se vydali na školní výlet do krás Moravského krasu. Autobus nás nabral před naší MŠ a mohlo se vyrazit. V autobuse na nás čekala MŠ Prostřední Poříčí, která jela s námi. Program jsme zahájili v Domě přírody s programem Putování za kapkou vody. Děti si vyslechly pohádku, prolezly umělou skálu, malovaly obrázek vodou, hrály různé hry a mnoho dalšího. Po skončení programu jsme se vydali navštívit Kateřinskou jeskyni i s paní průvodkyní. Hned na úvod nám pověděla pověst, která se váže k této jeskyni. Během prohlídky jeskyně nám ukázala spoustu zajímavých krápníků např. do tvaru sovy nebo čarodějnice. Dokonce i několikrát celou jeskyni zhasla a my se ocitli v úplné tmě. Děti poznaly jedno z míst, které není daleko, ale určitě stojí za to. Všichni jsme si to užívali.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet

Tvořilka

Ve čtvrtek 2. 5. 2019 proběhla poslední hodina kroužku Tvořilka. S dětmi jsme se chtěli netradičně rozloučit. Připravili jsme pro ně plátěné tašky, které si ony samy pokreslovaly a ozdobovaly fixami na textil. Používaly také foukací fixy, kterými foukaly různé motivy zvířátek, kytiček atd. Taška byly nádherné, děti budou mít vzpomínku a zároveň s ní můžou vyrazit na nákup.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka