Archiv autora: admin

ZŠ, MŠ i ŠD uzavřena – od 1. března 2021

• ZŠ – distanční výuka dle rozvrhu  (1. – 5. ročník) – Online výuka – rozvrh do 5.3.
  • ZŠ – úkoly v aplikaci Google Classroom
  • ZŠ – pondělí 1. 3. vyzvednutí materiálů 7:00 – 16:00  (1. – 5. ročník)
  • MŠ – příprava předškoláků – od úterý 2.3. dle rozpisu on-line, distanční vzdělávání : Březen – Červená Karkulka
  • ŠJ – možnost odebrání oběda pro žáky na distanční výuce – nově i pro děti z MŠ, nutné nahlásit: l.palova@zsmskretin.cz (516 470 626)
  • ZUŠ – distanční výuka
  • Náboženství:
    • 1. a 2. ročník – distanční výuka (prac. listy)
    • 3., 4. a 5. ročník – on-line – čtvrtek 13:45 – 14:15
  • Ošetřovné: informace o ošetřovném zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.
Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZŠ, MŠ i ŠD uzavřena – od 1. března 2021

MŠ – distanční vzdělávání

• níže naleznete náměty pro dobrovolné aktivity s předškoláky – a nejen s nimi
Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MŠ – distanční vzdělávání

Tři králové

Po vánočních prázdninách děti s nadšením vyprávěly zážitky z domova, pochlubily se nejmilejším dárkem a prozradily, jak probíhala vánoční nadílka v jejich rodině. A potom jsme si povídali o Třech králích. Děti vyslechly jejich příběh, vyzkoušely si cestu formou překážkové dráhy, vytvořily obrázky králů, zahrály si pohybovou hru „Na krále,“ počítaly královské koruny a doplňovaly pracovní listy. Také řešily hádanku, kde ještě mohou vidět postavu krále? No přece v pohádkách. A stejně jako každý rok jsme se vypravili společně do kostela, kde si děti prohlédly vánoční výzdobu a betlém.

Video a fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tři králové

Vánoční nadílka

V pondělí 14. 12. k nám do školky přišel Ježíšek. Donesl nám stromeček a spoustu dárečků. Po svačince zazvonil na zvoneček a všichni jsme si užívali vánoční atmosféru při poslechu koled. Děti byly z hraček nadšené. Děti se také seznámily s tradicemi, které k Vánocům patří. Pouštěli jsme lodičky z ořechů, krájeli jablíčka a házeli papučí. Přejeme všem KLIDNÉ A VESELÉ VÁNOCE.

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční nadílka

První sníh

První sněhová nadílka vykouzlila dětem radost na tváři, a proto jsme museli vyrazit do školní zahrady, kde si děti mohly sněhu dostatečně užít. Stavěly sněhuláky, bobovaly, dělaly andělíčky ve sněhu, koulovaly se a zkrátka si to pořádně užívaly.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem První sníh

Čertoviny čertíka Bertíka

V pátek 4. 12. se naše školka proměnila v čertovský a andělský rej. Děti přišly do školky v kostýmech čertů a andělů. Děti hrály čertovskou honičku – Na čertí ocásky, prolézaly tunelem do pekla, hrály čertovské kuželky a čertovské karty. Andílci zatančili andělský tanec. Během týdne děti vyráběly Mikuláše, čerty a andílky. Přede dveřmi školky na nás také čekala mikulášská nadílka. Děkujeme. 🙂

Fotografie naleznete zde.

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čertoviny čertíka Bertíka

Tvořilka

Ve čtvrtek 3. 12. proběhl kroužek Tvořilka. Děti tvořily vánoční výzdobu do svých domovů, a to vánoční stromečky z větví. Větvičky zapichovaly do předem připraveného květináče s aranžérskou hmotou. Poté si stromečky za pomocí paní učitelky dozdobily baňkami, řetězy a dekoracemi. Stromečky se dětem velice povedly a měly z nich velkou radost.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka

Jak jsme psali Ježíškovi

S příchodem adventu jsme si povídali o vánočním přání. Děti vytvořily z papíru věnečky a společně jsme „napsali“ dopis Ježíškovi. Na vycházce jsme navštívili poštu ve Křetíně a dopis mladších i starších dětí jsme poslali Ježíškovi. A teď už budeme čekat, jestli se dětem přání splní.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak jsme psali Ježíškovi

Ukládání zvířat na zimu

V rámci tematického bloku Nese vrána novinu, připravte se na zimu, pracovaly děti s tématem lesních zvířat a jejich přípravě na zimu.  A tak jsme opět vytáhli šicí stroj a pustili se do šití peřinek pro medvídka. Děti sešívaly dva nastříhané kusy látky jako polštář a peřinu. A poté ukládaly vyrobené medvídky k zimnímu spánku. Děti šití na stroji zbožňují a rády se do této činnosti zapojují.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ukládání zvířat na zimu

Svátek sv. Martina

Podle pranostiky má přijet 11. listopadu na koni sv. Martin. V minulosti začínalo v tomto čase sněžit, proto se říká, že přijede na bílém koni a přiveze první sněhové vločky. Děti si v tento den poslechly příběh, podle kterého jsme si vysvětlili tradici spojenou s tímto svátkem. Děti vystřihovaly a zdobily koníky, vytvářely z mačkaného ubrousku svatomartinskou husu a skládaly obrázky ze 4 částí. Podkovičky koníkovi oková kovář, tak jsme si také společně na něho pomocí říkadla zahráli.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svátek sv. Martina