Archiv autora: admin

ZŠ: Aktuální informace

• út 22.6. – návštěva v Letovicích – 5. ročník
  • út 22.6. – pedagogická porada
  • st 23.6. – výlet ZŠ 2. – 5. ročník (návrat kolem 15 hodiny)
  • pá 25.6. – Putování z Lelekovic na Vranov – náboženství, návrat 14 h.
  • po 28.6. – Den s hasiči (soutěže, opékání párků)
    • 1. – 3. ročník konec výuky v 11.35
    • 4. a 5. ročník konec výuky ve 12.00
  • út 29.6. – úklid tříd a předávání učebnic
    • 1. – 3. ročník konec výuky v 11.35
    • 4. a 5. ročník konec výuky ve 12.00
  • st 30.6. – Slavnostní ukončení školního roku
    • Všechny ročníky končí v 9.30, ŠD do 13.00
Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZŠ: Aktuální informace

Výsledky přijímacího řízení do mateřské školy pro školní rok 2021/2022

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výsledky přijímacího řízení do mateřské školy pro školní rok 2021/2022

Sportovní olympiáda

V pátek 28. 5. proběhla ve Křetíně u školy sportovní olympiáda. Byly tam různé disciplíny: běh 400 m, hod míčkem, florbal, kuželky, běh 50 m, skok v pytli, překážková dráha, skok z místa. Trvala celé dopoledne. Jsem rád, že jsem se zúčastnil. Moc se mi to líbilo. Byl do 5. ročník olympiády a první olympiáda byla v roce 2016.

Fotografie naleznete zde.

Michal Staněk, 5. ročník

Rubriky: Akce ZŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sportovní olympiáda

Výsledky přijímacího řízení do 1. ročníku pro školní rok 2021/2022

Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výsledky přijímacího řízení do 1. ročníku pro školní rok 2021/2022

Jak můžeme pomoct tatínkovi?

Děti se učily a zkoušely práci s pravítkem. Snažily se zatloukat hřebíky kladívkem a zašroubovat šroub šroubovákem.  Trénují, aby mohly pomáhat tatínkovi třeba přitloukat hřebík na pověšení obrázku.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak můžeme pomoct tatínkovi?

Tvořilka

Kroužek pro tvořivé ruce jsme zakončili 13. 5. výrobou stojánku na pastelky a další drobnosti. Děti pracovaly zdatně s ruličkami a barevným papírem a vybraly si pro dotvoření tvar tygra nebo kočičky. Podívejte se, jak se dětem „pastelkovníky“ vydařily!

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvořilka

Jak můžeme pomoct mamince v kuchyni?

Třeba přípravou dobré snídaně a svačiny nebo upéct něco dobrého.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak můžeme pomoct mamince v kuchyni?

Informace k provozu ZŠ a MŠ od 10. 5. 2021

• MŠ – otevřeno pro všechny zdravé děti
  • MŠ – děti bez roušek a bez testování
  • MŠ – zaměstnanci budou testováni 1 x týdně
  • ZŠ – prezenční výuka pro všechny žáky naší školy
  • ZŠ  –  žáci i zaměstnanci budou 1 x týdně testováni
  • ŠD – normálně v provozu pro 1. – 3. ročník
  • ŠJ – normálně v provozu
Rubriky: Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Informace k provozu ZŠ a MŠ od 10. 5. 2021

DEN MATEK

Den matek se letos slavil 9. května. Pro tento den si děti připravily pro maminky dáreček srdíčko z různých barev a látky, srdíčko obšily, poté vyplnily vatou a došily. K tomu každý vyrobil přáníčko.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem DEN MATEK

Kdo to dupe v zahradě

Dne 4. 5. měly děti ve školce návštěvu z pracoviště Rozmarýnek Brno. Při hře Ježčí domečky zjistily, jak je důležité mít domeček pro úkryt před nebezpečím, pomocí obrázků vytvářely přírodní zahradu a poznávaly život žáby, sýkorky, žížaly, ještěrky, veverky. V další hře Architekti pracovaly děti ve dvojicích a vytvořily zahradu, ve které by mohla zvířátka bydlet. Mohly si v rukavicích sáhnout na živého ježka a povídaly si o jeho životě. Další část probíhala na zahradě. Děti si povídaly o sázení zeleniny, vytvořily smíšené záhony na speciálním stolečku a na závěr pozorovaly lupou hmyz v trávě, mravence na kmenu jabloně a pampelišky.

(Pokračování textu…)

Rubriky: Akce MŠ s fotografiemi | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdo to dupe v zahradě